هفته المپیک

نماد ورزش و حضور همه اقشار جامعه

سمیه مسرور: بیست وچهار تا سی و یکم جولای مصادف با دوم تا نهم مرداد ماه به نام هفته المپیک نامگذاری شده است. هفته ای که نماد شور و هیجان مسابقات ورزشی است و برای درگیرکردن مردم عادی با المپیک و ورزش درنظر گرفته شده است.

به همین مناسبت هرساله فدراسیون ورزش های همگانی برنامه هایی را برای اجرا در این هفته در نظر می گیرد و لیست آن را به سایر هیات های همگانی استان ها ابلاغ می کند. امسال نیز مانند ادوار گذشته شاهد اجرای برنامه های مختلف از سوی هیات ورزش های همگانی استان اصفهان بودیم که همیشه خودرا ملزم به اجرای برنامه های مفرح و همگانی می داند.

در هفته ای که گذشت این هیات تلاش کرد تا با برگزاری همایش مختلف برای کودکان، معلولین، مددجویان و سالمندان و سایر شهروندان اصفهانی به رسالت خود که همانا پرداختن به ورزش همگانی است عمل کرده و هفته المپیک را نیز گرامی بدارد. برنامه های انجام شده کوهروی ، مسابقات دو بانوان و آقایان(بصورت جداگانه)، پیاده روی و نرمش و ورزش کودکان، ورزش صبحگاهی برای سالمندان و مسابقات دوباگونی برای مددجویان بند نسوان بود.

هیات ورزش های همگانی استان اصفهان که درچهارسال گذشته جزو سه هیات برتر کشور بوده تلاش کرد تا در هفته المپیک نیز بر همگانی بودن ورزش که ضامن سلامت انسان است تاکید و اهتمام بورزد.

در همایش المپیک آقایان و یانوان که به صورت جداگانه برگزار شد ، زنان و مردان ورزشکار در مسابقه دو شرکت کرده و درپایان به قید قرعه از هیات ورزش های همگانی استان اصفهان جایزه دریافت کردند.

روز المپیک و کودکان با همکاری کمیته ورزش و بازی های کودکان هیات شاهد حضور بیش از صد کودک در پارک جنب سی و سه پل بودیم . این کودکان زیر نظر مربیان متخصص ورزش کودکان فعالیت ورزشی همچون پیاده روی ، دویدن بین مانع ها و پرتاپ توپ در سبد انجام دادند.

روز المپیک و سالمندان با همکاری هیات همگانی شهرستان اصفهان همایش ورزش صبحگاهی برگزار شد. با همکاری زندان اصفهان نیر همایش المپیک و مددجویان برگزار و مددجویان بند نسوان به مسابقات دو با گونی پرداختند . در پایان نیز به شرکت کنندگان برتر هدایای نفیسی اهداء شد.

کوهروی دیگر برنامه هیات ورزش های همگانی استان اصفهان در هفته المپیک بود که با حضور مربیان ورزش صبحگاهی و تنی چند از ورزشکاران و مردم در منطقه کوهستانی پرواز واقع در هوانیروز انجام شد.

هفته المپیک در نجف آباد ،فریدن و باغبادران هم رنگ و بوی خاصی داشت. در نجف آباد در هفته المپیک شاهد برگزاری مسابقات دوچرخه سواری و دو مردان و همایش ورزش صبحگاهی در دوگروه بانوان و آقایان بودیم.

باغبادرانی ها در هفته المپیک دوره آموزش فریزبی را برگزار کردند وهیات ورزش های همگانی شهرستان فریدن نیزطبق روال سالهای گذشته با برگزاری همایش ها و مسابقات ورزشی مختلف اعم از همایش پیاده روی صبحگاهی(اصناف)،مسابقه دو همگانی و برگزاری جلسات هماهنگی با مسوولین اداره ورزش و جوانان شهرستان به استقبال این هفته رفت.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار