همایش پایان دوره هیات ورزش های همگانی استان اصفهان

 

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان اصفهان همایش پایان دوره این هیات همراه با مراسم خداحافظی امیر نوربخش باقری رئیس هیات برگزار شد.

این همایش با قرائت قرآن توسط علی احمد حیدری رئیس کمیته فریزبی استان اصفهان آغاز شد. بعد از آن حمید فریضه نایب رئیس هیات در گروه مردان پشت تریبون قرار گرفت و به صورت خلاصه عملکرد هیات ورزش های همگانی در چهارسالی که را برای حضار تشریح کرد.

وی با بیان اینکه در این چهار سال همیشه هیات ورزش های همگانی استان اصفهان جزو سه هیات برتر فدراسیون ورزش های همگانی بوده است گفت: همه کمیته های ورزشی استان و شهرستان ها، مربیان ورزشکاران و اعضاء هیات تلاش کردند تا این جایگاه حفظ شود. اتفاقی که با توجه به بودجه ورزش و مشکلاتی که با آن مواجه بودیم بسیار دشورا اما شدنی بود.

فریضه افزود: ما در رشته هایی مانند طناب زنی،پرسوآ و ورزش ها و بازی های الکترونیک که به تازگی از این هایت جدا شده است در کشور پایگاه هستیم و عناوین قهرمانی زیادی را از آن خود کرده ایم.در زمینه زیر ساخت ها نیز با وجود مشکلات اقتصادی که گریبان کشور را گرفته بود توانستیم با کمک امیر باقری و امکاناتی که در اختیار داشت، ورزشگاه امیریه را کامل و از نظر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی آن را کامل کنیم.

نایب رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان تاکید کرد: ما در این مدت چهارساله بیش از ۴۰ دروه آموزشی، کارگاه و تربیت مربی و داور برگزار کردیم که در کل کشور بی نظیربوده است.

دکتر مسعود انصاری مهر رئیس سازمان ورزش شهرداری اصفهان نیز در این مراسم حضور داشت و از امیر باقری به عنوان فردی تاثیرگذار در ورزش همگانی اصفهان یادکرد و گفت: ایشان توانسته نیروهای متعد و خوبی را تربیت کند و با وجود همدلی و همزبانی بین این هیات و سازمان ورزش شهرداری کارهای قابل توجهی در این مدت انجام شده است.

وی به نذر ورزش اشاره کردو افزود: امیدواریم نذر ورزش در کشور شکل بگیرد و شاهد باشیم قهرمانان و افرادی که امکانات دراختیار دارند برای آموزش رشته ورزشی خود و یا اختصاص فضای ورزشی به شهروندان بی بضاعت نذر ورزش را در کشور بسط دهند. بدین ترتیب می توانیم روح مردم با ورزش و نگاه جوانمردی قرین کنیم و اینگونه جامعه بهتری خواهیم داشت.

 

حسن جعفری رئیس هیات ورزش های همگانی شهرستان اصفهان نیز در این همایش به سخنرانی پرداخت و از زحمات امیر باقری تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم کارهای زیر بنایی که رئیس هیات استان در دستور کار خود قرار داده اند ، در دوره های بعدی نیز پیگیری شود.

ئایب رئیس گروه بانوان هیات ورزش های همگانی استان اصفهان دیگر سخنران جلسه بود و به ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های هیات اشاره کرد و افزود: از نظر کیفی توانستیم در این مدت چهار ساله جزو برترین های کشور باشیم و در بین هیات های ورزش همگانی کشور جزو رتبه های اول تا سوم قرار بگیریم.

نسرین شاکری فرد ادامه داد:ما در سال ۹۳ توانستیم ۵۳ دوره آموزشی برگزار کنیم. به تعداد ایستگاه های ورزش صبحگاهی اضافه کردیم و ارتباطات و تعاملات خود با نهادها و سازمان های استان را افزایش دادیم.با وجود مشکلات اقتصادی که کشور دست به گریبان آن بود موفق شدیم کارهای بزرگی انجام دهیم و از برنامه های فدراسیون و هیات عقب نماندیم.

رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان نیز برای آخرین بار در جمع مسئولان سازمان ورزش شهرداری، اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، روسای هیات های ورزش همگانی شهرستان ها، روسای کمیته ها و تنی چند از پیشکسوتان و ورزشکاران این هیات پشت تریبون قرار گرفت و گفت:چیزی که مهم است آثاری است که بعد از ما باقی می ماند. امیدوارم که عملکرد و فعالیت ما بگونه ای باشد که در آینده بیشتر خوبی های ما نمود پیدا کند.

امیر نوربخش باقری اضافه کرد: قطعا ضعف هایی وجود داشته است . با این حال تلاش کردیم در بعد کیفی و کمی هیات را پیش ببریم و در این مدتی که من درخدمت شما بودم توانستیم همیشه جزو برترین های کشور باشیم.

وی یادآور شد: در رشته های مانند فریزبی، پرسوآ، گردشگری ورزشی رشد کردیم و در طناب زنی و پینت بال و تاقل از جداشدن کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک از این هیات قطب اول کشور هستیم. امیدوارم بعد از این نیز اصفهان در همین مسیر حرکت کند و هرفردی که رئیس هیات می شود این جایگاه را حفظ کند. البته جادارد از تیمسار شیران پدر ورزش همگانی اصفهان که پی ریزی هیات ورزش همگانی را انجام داده اند نیز تشکر و قدردانی کنیم.

معاونت توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل استان نیز که به نمانیدگی از اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در این جلسه حضور داشت به برند ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: هیات ورزش های همگانی دو برند دارد که سایر هیات ها از آن برخوردار نیستند. یکی برند همگانی بود که هر فردی می تواند این رشته های ورزشی را در بیشتر فضاهای موجود دنبال کند و دیگر برند خانوادگی بودن آن .

غلامرضا مصدقیان افزود: تنها رشته های ورزشی که می شود آن ها را خانوادگی دنبال کرد و برای حضور در کنار ورزشکار در فضای رقابت و ورزشی مشکلی وجود ندارد ، رشته های ورزشی زیر مجموعه هیات ورزش های همگانی هستند. کدام هیات می تواند بیش از ۳۰ هزار نفر را در میدان نقش جهان دورهم جمع کند بجز هیات ورزش های همگانی با برپایی همایش پیاده روی. این اتفاق در فوتبال با برگزاری بازی های خاص رخ می دهد.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار