هیئت ورزش های همگانی فارس رتبه اول کشور را کسب کردهیئت ورزش های همگانی فارس رتبه اول کشور را کسب کرد

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس از کسب رتبه برتر هیئت ورزش های همگانی استان فارس در کشور خبرداد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، محسن سالاری در نشست مشترک مسئولان کمیته ها و روسای هیئت ورزش های همگانی در شهرستان های استان فارس اظهار داشت: هر ساله توسط وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش های همگانی ارزیابی هایی در بین استان های کشور صورت می گیرد، که استان فارس در سال ۹۶ با امتیاز ۸۸۴ از هزار امتیاز مقام نخست کشور را به خود اختصاص داد.
سالاری بیان کرد: ارزش این موضوع زمانی مشخص می شود که هیئت ورزش های همگانی استان فارس در زمان قبول مسئولیت سیروس پاک فطرت در سال ۹۲ از رتبه ۱۶ به رتبه نخست کشور رسیده است.
معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس مهم ترین هدف و برنامه این اداره کل را افزایش سهم ورزش در ارتقاء تامین سلامتی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی عنوان کرد و افزود: هیئت همگانی باید در همه هیئت ها رویکرد و نگاه همگانی داشته باشد و این وظیفه بر عهده ۴۹ هیئت دیگر است که به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس همچنین گفت : هیات ورزش های همگانی در فارس بارها نشان داده است که برای مردم نشاط آفرین بوده و باعث ایجاد پویایی در جامعه شده است . پیاده روی ۲۰۰ هزار نفره شیراز و ۱۰۰ هزار نفره داراب از نمونه بارز برنامه های جذاب و پرمخاطب این حوزه بوده است ، اما نباید به طور صرف ورزش همگانی را پیاده روی عمومی دانست بلکه باید با وجود پتانسیل های موجود در تمامی رشته ها به سمت برنامه های مفرح و خانوادگی پیش رفت تا در کنار ورزش شور و نشاط اجتماعی نیز ایجاد گردد .
سالاری گفت : برنامه اداره کل ورزش و جوانان در سال جاری این است که در شهرستان ها هم بصورت متوازن برنامه های ورزشی همگانی و حرفه ای اجرا شود و ضمن ایجاد نشاط اجتماعی در بین اقشار مردم افراد مستعد نیز شناسایی و جذب دوره های تخصصی گردند .
رییس هیئت ورزش های همگانی استان فارس هم در این نشست گفت : هیات همگانی با همدلی و هم افزایی اعضا توانسته است در سالیان گذشته همواره جزو هیات های برتراستان و کشور باشد .
سیروس پاک فطرت گفت : در سال گذشته برنامه های مفرح و جذابی در رشته های ورزشی مختلف و کمیته های تخصصی هیات داشتیم که مخاطبین بسیاری را به خود جذب کرد و امسال نیز برنامه های مدون و گسترده تری نسبت به سال گذشته داریم که تا به امروز با موفقیت اجرایی شده است .
وی گفت : ما انتقاد پذیر هستیم و انتقادات سازنده و پیشنهادات کارساز را در راستای اعتلای ورزش همگانی در جامعه با آغوش باز می پذیریم .
براساس این گزارش، نشست مشترک مسئولان کمیته ها و رئوسای هیات ورزش های همگانی استان فارس به مناسبت گرامیداشت هفته المپیک با حضور خوش سرور رئیس انجمن گردشگری ورزشی دوره آموزش راهیان گردشگری، سالاری حضور معاون توسعه امور ورزش ، نجمی رییس گروه ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان فارس ، رییس هیئت ورزشهای همگانی فارس , رییس هیئت پهلوانی و زورخانه ای فارس و مهمانان ویژه دیگر از جمله در شیراز برگزار شد.

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار