هیات ورزش های همگانی استان اصفهان برند فدراسیون است

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان اصفهان، مشاورعالی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی و رئیس انجمن گردشگری ورزشی این فدراسیون، هیات ورزش های همگانی استان اصفهان را برند فدراسنون معرفی کرد.

رضا خوش سرور که در اولین نشست هم اندیشی مسئولین کمیته های گردشگری –ورزشی و راهنمایان اردوهای گردشگری استان اصفهان حضور داشت گفت: اولین سمپوزیوم گردشگری ورزشی و مدیریت و رهبری در ورزش همگانی به میزبانی اصفهان برگزار شد که هیات ورزش های همگانی استان اصفهان به حق میزبان شایسته ای بودند. حالا هم شاهد برگزاری اولین نشست هم اندیشی بین مسئولان گردشگری ورزشی دراین استان هستیم که کار بسیار درخور توجهی است.

وی با بیان اینکه گردشگری ورزشی در دو جنبه اقتصادی و ورزشی قابل بررسی و توسعه است افزود: انجمن گردشگری ورزشی در دو بخش به این رشته نگاه می کند. یکی دربخش صنعت بودن آن که جنبه اقتصادی و درآمدزایی دارد و دیگری در بخش ورزش. فدراسیون ورزش های همگانی ۲۸ انجمن را تحت پوشش دارد که انجمن گردشگری ورزشی از انجمن های مهم و برند این فدراسیون است.

رئیس انجمن گردشگری ورزشی اظهار داشت : به نظر برخی از گارشناسان اقتصادی ،گردشگری سومین صنعت درآمدزا بعد از صنعت خودروسازی و تولید انرژی است. البته برخی دیگر این صنعت را اول می دانند . گردشگری با رونق اقتصادی و فقر زدایی، توسعه زیر ساخت ها، اشاعه فرهنگ و ابراز وجود می تواند رتبه اول در صنعت را باشد.

وی تاکید کرد: گردشگری ورزشی صنعت سبز(بدون دود)  است که چتر بزرگی از انواع خدمات را ارائه می دهد و در صنعت گردشگری جلوه نمای می کند. الان کشورهای زیادی با برگزاری مسابقات ورزشی ، از گردشگری ورزشی درآمد های کلانی کسب می کنند. وقتی درآمدترکیه از صنعت گردشگری به اندازه درآمد ایران از فروش نفت است ، چرا ما برای توسعه گردشگری ورزشی اقدام نکنیم.

رضا خوش سرور یادآور شد: گردشگری ورزشی بسیار درآمدزا بوده و تنها کمیته هیات ورزش های همگانی که می تواند همیشه درآمدزایی و اشتغال داشته باشد کمیته گردشگری ورزشی است. این نوید را نیز بدهم که طبق توافقی که بین معاون حقوقی مجلس و دبیر کمیته ملی المپیک و فدراسیون ورزش های همگانی منعقد شده ، به زودی شاهد تاسیس باشگاه های گردشگری ورزشی در کشور خواهیم بود.این باشگاه ها زیر نظر مستقیم ادارات کل ورزش و جوانان استان ها فعالیت می کنند .

وی تصریح کرد: تفاهم نامه ای نیز بین انجمن گردشگری ورزشی و سازمان فنی حرفه ای مبنی بر آموزش استاندارد گردشگری ورزشی منعقد شده و عزیزان از این پس می توانند در این زمینه مدرک رسمی دریافت نمایند.

خوش سرور به فستیوال زمستانی ورزش های همگانی اشاره کردو گفت: در زمستان امسال شاهد برگزاری مسابقات زمستانی ورزش های همگانی خواهیم بود و نفرات اول تا سوم این رقابت های می تواننداز تخفیف۲۰ الی ۳۰ درصدی در پرداخت شهریه دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار شوند. همچنین افرادی که سه حکم قهرمانی در مسابقات ورزش های همگانی دارند می توانند بدون کنکور در دانشگاه آزاد انتخاب رشته و ثبت نام نمایند.

وی در پایان با اهداء لوحی از امیرنوربخش باقری رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان به پاس تلاش های شبانه روزی این هیات و مدیریت مدبرانه ایشان تقدیر کرد.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار