ورزش همگانی اساس پیشرفت و تعالی سلامت جوامع انسانی


نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه هیئت ورزش های همگانی استان چهارمحال بختیاری با اعضای شهردار شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، رئیس و اعضاء هئیت رئیسه ورزش های همگانی این استان با شهردار شهرکرد دیدار کردند.

این دیدار که با حضور رئیس شورای اسلامی استان، تنی چند از اعضا شورای اسلامی شهر شهرکرد و روسای کمیته ورزش صبحگاهی استان و شهرهای شهرستان شهرکرد صورت گرفت، موضوعات ورزش صبحگاهی و ورزش شهروندی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس هئیت ورزش های همگانی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به این موضوع که یکی از رسالت های مهم فدراسیون ورزش های همگانی بسط و ترویج مسئله سلامت و علاقمند نمودن مردم به ورزش بصورت همگانی از دیرباز بوده و خواهد بود گفت: با برنامه ریزی های مدون و مشخصی که هئیت این استان براساس پتانسیل های بالقوه در سطح شهرستان های ده گانه این استان دارد درصدد نهادینه کردن ورزش های همگانی در سطح جامعه هستیم.

مرتضی محمدیان دهکردی؛ با اشاره به برنامه تدوین شده توسط هئیت این استان با عنوان ” همگانی سرآمد ” همراهی و همسویی مجموعه های اثرگذاری همچون شهرداری و سازمان های زیرمجموعه این نهاد را در پیشبرد مسئله ورزش و سلامت عمومی مثمر ثمر دانست.

وی در ادامه با توجه به حضور رئیس شورای اسلامی استان در این جلسه با ارائه سه طرح جامع و هدفمند در موضاعات ورزش شهروندی خواستار اعلام حمایت شهرداری شهرکرد و شهرداری های استان در اجرای این طرح ها شد.

رئیس شورای اسلامی استان نیز با مثبت ارزیابی کردن عملکرد اعضای جدید هئیت ورزش های همگانی استان از زمان تصدی گری مسئولیت حمایت قاطع خود و شورای اسلامی استان را در بحث ورزش همگانی و ورزش شهروندی اعلام کرد.

فرهاد رئیسی دهکردی؛ ورزش را ابزاری کارآمد جهت نشاط و پویایی افراد جامعه دانست و گفت: ورزش و امر به ورزش از مسائلی است که در دین مبین اسلام و مورد توجه رسول اکرم (ص) بوده و به کرار در احادیث دینی و بیانات مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره شده است و در شورای اسلامی شهر شهرکرد و شورای اسلامی استان نیز یکی از دغدغه های فکری، برنامه ریزی های دراز مدت و اثربخش در بحث ورزش های همگانی است.

رئیس کمیته ورزش صبحگاهی استان هم در ادامه خاطر نشان ساخت: قدمت ورزش صبحگاهی در شهرکرد بصورت منظم به سه دهه گذشته میرسد و این روند با استقبال چشمگیری از سوی مردم در فصول مختلف پیگیری می شود.

محمد رئیسی دهکردی؛ عدم امکانات مناسب و فضاهای اختصاصی معین و مشخص از باب ورزش صبحگاهی در مکان های عمومی شهری در شهرکرد و دیگر شهرهای استان را یکی از بزرگترین معضلات ورزش صبحگاهی بیان و اعلام کرد در صورت حمایت شهرداری های استان، این کمیته آماده برپایی ورزش عصرگاهی با توجه به استقبال خوب علاقمندان در این خصوص را اعلام می دارد.

در پایان جلسه شهردار شهرکرد ضمن تقدیر و تشکر به سبب برگزاری این نشست، خواستار تشکیل جلسات بیشتری در حوزه ورزش های همگانی از طرف هئیت استان و شهرداری شهرکرد شد.

بهادر عبدالغنی: پیگیری مسئله ورزش همگانی علی الخصوص ورزش شهروندی در سطح شهر شهرکرد را یکی از موارد مهم و قابل لحاظ از سوی شهرداری شهرکرد عنوان کرد و گفت: بی شک برنامه های قابل اجرا و موضاعاتی که سبب شود تا ورزش در سطح شهر کمک به نشاط اجتماعی داشته باشد مورد حمایت شهرداری شهرکرد خواهد بود.

انتهای پیام/


  • ۱۳:۲۹

  • ۱۳۹۹/۰۴/۰۲

  • ۱۱

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار