ورزش همگانی زمینه زندگی اجتماعی سالم را فراهم می کندورزش همگانی زمینه زندگی اجتماعی سالم را فراهم می کند


استاندار البرز با اشاره به اینکه ورزش های همگانی زمینه زندگی اجتماعی سالم را فراهم می کند گفت: جاده های سلامت و پارک های بانوان در جهت ترویج ورزش همگانی استان ایجاد می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر محمدعلی نجفی در دیدار با دکتر علی مجد آرا رییس فدراسیون ورزش های همگانی مورخ ۹۷/۳/۹ که در محل حوزه استاندار برگزار شد با بیان اینکه ورزش همگانی زیرساخت تمامی ورزش ها محسوب می شود افزود: ورزش های همگانی با کمترین هزینه پررنگ ترین نقش را در سلامت مردم ایفا می کنند.

وی ادامه داد: ترویج ورزش های همگانی، جامعه را از آسیب های اجتماعی دور کرده و روحیه مردم را در جامعه سالم و سرزنده نگه می دارد.
نجفی با اشاره به مشکلات و موانع استان در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: رشد سریع جمعیت و روند فزاینده مهاجرت در البرز، زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی شده که یکی از راهکارهای اساسی برای پیشگیری از مشکلات این حوزه، ورزش بشمار می رود.
وی افزود: ایجاد نشاط اجتماعی بخصوص با ورزش های همگانی در البرز مهاجرپذیر با تنوع اقوام می تواند شرایط و روحیه سالم زندگی در کنار یکدیگر با صلح و آرامش را فراهم کند.
استاندار البرز اضافه کرد: کسانی که فعالیت های ورزشی منظم دارند کمتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرند چراکه عدم آرامش روحی و روانی زمینه ساز معضلاتی همچون اعتیاد، طلاق، خودکشی و … می شود.
وی گفت: جلسه بعدی ورزش استان با حضور رییس فدراسیون ورزش های همگانی، فرمانداران و شهرداران به ایجاد جاده های سلامت و پارک های ویژه بانوان در استان می پردازد.
نجفی افزود: باید شرایط عمومی را در جهت سرگرمی و تفریح مردم فراهم کنیم چراکه در شرایط خاص کشور هر گونه کوتاهی در این حوزه زمینه ساز سو استفاده بیگانگان خواهد شد.

انتهای پیام/

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار