ورزش همگانی پایه تمامی ورزش ها و مهمترین عامل در حوزه سلامت عمومی است


اقبال عباسی استاندار چهار محال و بختیاری: آن پروپاگاندایی که درباره ورزش قهرمانی اعمال می شود، باید در مورد ورزش همگانی اعمال شود که مردم ورزش کار بشوند و از طریق ورزش منظم سلامتی خود را حفظ کنند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، اقبال عباسی اثرات منفی شیوع ویروس کرونا بر سبک زندگی مردم را یادآور شد و اظهار داشت: باید با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و استفاده از ظرفیت معتمدین محلی و ملی ، اعتماد و مشارکت خانواده‌ها در توسعه ورزش همگانی را جذب کرد.

استاندار ‌بر‌بهره مندی‌از ظرفیت‌های بخش خصوصی و بهره‌گیری از اختیارات دستگاه‌های اجرایی برای توسعه ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی تاکید کرد.

اقبال عباسی حضور متخصصین ورزش در راس تصمیم گیری، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و تشویق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بخش را برای گسترش این حوزه بسیار ضروری دانست.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در دیدار با استاندار چهارمحال وبختیاری گفت: متاسفانه بر اساس آمارهای موجود، طی ۱۰ سال گذشته، ۲۵ درصد به آمار کم تحرکی در کشور افزوده شده که بسیار نگران کننده است.

افشین ملایی خاطرنشان‌کرد: از سال ۸۲ تا کنون کم‌تحرکی با آمار روبه رشدی همراه بوده است و در حال حاضر بیش از 49 درصد مردم دچار کم تحرکی هستند و سایر افراد نیز به اندازه کافی پویایی و فعالیت جسمانی ندارند.

وی در خاتمه بیان داشت: ما گام های موثری را برای مواجهه با این وضعیت برداشته ایم، طی تفاهم نامه ای که وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور امضاء شد، گامی در راستای مشارکت هرچه بیشتر از ظرفیت شهرداری ها برای توسعه ورزش همگانی برداشته شد و در این مسیر از هیچ تلاشی برای رفع موانع مشارکت مردم در فعالیت بدنی دریغ نخواهیم کرد. 

انتهای پیام/


  • ۱۲:۱۸

  • ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

  • ۴۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار