ورزش همگانی پایه ورزش قهرمانی است / ‏‬ دولت باید به کمک ورزش همگانی بیاید


استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه همه نهادها باید کمک کنند تا میزان کم تحرکی در کشور کاهش پیدا کند گفت: وزارت ورزش باید با دولت تعامل کند تا این بخش بیشتر از گذشته به کمک ورزش همگانی بیاید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، عبدالکریم گراوند در دیدار با افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی که امروز یکشنبه صورت گرفت گفت: امیدوارم هر چه زودتر کرونا ریشه کن شود تا ما بتوانیم مردم را به خروج از خانه و انجام فعالیت‌های بدنی تشویق و ترغیب کنیم. متاسفانه الان ناچاریم برخلاف اهداف ورزش مردم را مجبور به ماندن در خانه کنیم.

گراوند تاکید کرد: ورزش حرفه‌ای نباید باعث شود که ما ورزش همگانی را از یاد ببریم. همه می‌دانیم که ورزش همگانی پایه ورزش قهرمانی است و باید سیاست‌های کلان کشور در همین راستا تدوین و تبیین شود.

استاندار بوشهر با اشاره به نقش اهمیت ورزش همگانی در سلامت مردم خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم زیر ساخت‌های ورزش همگانی را توسعه بدهیم به کاهش هزینه‌های بهداشت و درمان کمک کرده‌ایم. این مهم باید در دستور کار نهادها و سازمان‌ها قرار بگیرد تا از طریق ورزش هزینه‌های درمان را کاهش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه همه نهادها باید از توسعه ورزش همگانی حمایت کنند گفت: باید شرایطی فراهم شود که از بودجه و در آمدهای بخش‌های مختلف قسمتی برای کمک به ورزش همگانی در نظر گرفته شود. به عنوان مثال وزارت ورزش باید زمینه را فراهم کند که درصدی از عواید دخانیات به توسعه ورزش همگانی و سلامت مردم اختصاص پیدا کند.

وی با اشاره به آماری که در مورد دلایل مرگ و میر در استان بوشهر منتشر شده است گفت: براساس آمار منتشر شده ۴۵ درصد مرگ و میر استان مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی است. در این بخش دو عامل تغذیه و کم تحرکی نقش اصلی را داشته‌اند که البته از آنجایی که تغذیه مردم بوشهر مطلوب است، بیشترین عامل مرگ و میر کم تحرکی بوده است.

عبدالکریم گراوند با تاکید بر اینکه برای توسعه ورزش همگانی باید فرهنگ سازی صورت بگیرد گفت: باید راهکاری پیدا کنیم که وزارت ورزش از طریق رایزنی و تعامل با دولت درصدی از درآمدهای خاص را به ورزش همگانی بیاورد تا از این طریق بتوانیم هزینه‌های درمان را در کشور کاهش دهیم.

 

انتهای پیام/


  • ۱۳:۴۲

  • ۱۳۹۹/۱۰/۰۷

  • ۱۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار