ورود سبک فری استایل فریزبی بازی های جهانی شهری GAISF / سبک آلتیمیت به برنامه ی بازی های جهانی پیشکسوتان ۲۰۲۱ در ژاپن اضافه می شودورود سبک فری استایل فریزبی بازی های جهانی شهری GAISF / سبک آلتیمیت به برنامه ی بازی های جهانی پیشکسوتان 2021 در ژاپن اضافه می شود

فدراسیون جهانی پرواز دیسک(WFDF) اعلام کرد؛شرایط حضور در برنامه بازی های جهانی شهری GAISF به شمار رود و سبک آلتیمیت به برنامه ی بازی های جهانی پیشکسوتان 2021 در ژاپن اضافه می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، فدراسیون جهانی پرواز دیسک (WFDF) در مجامع و جلسات کنفرانس 2018 SportAccord در بانکوک، تایلند، اعلام کرد که ورزش های پرواز دیسک (Flying Disc sports) می توانند در برنامه های دو بازی جهانی چند ورزشی معتبر گنجانده شوند.

بخش بازی های چند ورزشی GAISF ، سبک فری استایل ورزش پرواز دیسک را به عنوان یکی از هشت رقابت ورزشی مجاز در اولین دوره بازی های جهانی شهری پذیرفته است. علاوه بر این، سبک آلتیمیت به عنوان یک برنامه کامل ورزشی در بازی های جهانی پیشکسوتان 2021 در کانزای (ژاپن)، که توسط انجمن بین المللی بازی های پیشکسوتان(IMGA) برگزار خواهد شد، اضافه شد.

رابرت راش رییس فدراسیون جهانی پرواز دیسک(WFDF) گفت : “ما پس از بازگشت از یک هفته جلسات تعاملی مجمع اسپورت اکورد (SportAccord) ، بسیار خوشحالیم اعلام نمائیم که ورزش های پرواز دیسک به دو بازی جهانی چند ورزشی معتبر (Multisport Games) اضافه شدند،

رئیس فدراسیون جهانی پرواز دیسک تاکید کرد: ” یکبار دیگر فدراسیون جهانی ثابت کرده است که ما باید سبک های ورزشی و رویدادهایی که برای ورزشکاران و تماشاگران امروز جذاب می باشند، ارائه نمائیم”.

راش ادامه داد : “گنجاندن سبک فری استایل به عنوان یک ورزش واجد شرایط در اولین دوره بازی های جهانی شهری (World Urban Games) یک دستاورد دیگر ورزش پرواز دیسک برای حضور در بازی های چند ورزشی است که گام بزرگی برای توسعه سبک فرس استایل در سطح بین المللی می باشد و فرصت های جدیدی برای جامعه جهانی ورزش فریزبی ایجاد می نماید.” رئیس کمیته سبک فری استایل WFDF ، کوین اسکیپی گفت انجمن جهانی فدراسیون های بین المللی ورزشی (GAISF) تصمیم مثبتی گرفته است.

وی تصریح کرد : بازی های جهانی شهری شامل حدود ۷۰۰ ورزشکار همراه با ۳۰۰ مسئولین تیم می شود که طراحی شده در مدت بیش از پنج روز در یک مرکز شهر بطور مجزا، با دسترسی آسان با برگزاری جشنواره پلازا در یک فضای عملیاتی برای دسترس عموم برگزار شود. جشنواره سبک آلیتیمت به عنوان یک ورزش شهری در قلب شهر ترویج می شود، انجمن جهانی فدراسیون های بین المللی ورزشی (GAISF) ، تیم مدیریت بازی های چند ورزشی اعلام کرد، هشت ورزش به عنوان ورزش های رقابتی واجد شرایط ورود به اولین دوره بازی های جهانی شهری شامل: بسکتبال، دوچرخه سواری، ورزش رقص، ژیمناستیک، جهت یابی، ورزش های صعودی و اسکیت بورد در این برنامه در کنار سبک فری استایل پرواز دیسک امکان پذیر است. انتظار می رود که تاریخ و محل برگزاری اولین دوره این بازی ها در اواخر امسال اعلام شود.

رئیس فدراسیون جهانی پرواز دیسک،همچنین اظهار داشت : “ورود سبک آلتیمیت (Ultimate) در برنامه بازی های جهانی پیشکسوتان (World Masters Games) 2021 نشان می دهد تجدید نظر در سبک آلتیمیت برای همه گروه های سنی پیشکسوت باید درخواست شود. این رشد قوی و منافع توسط WFDF نشان داد که نیازمند ایجاد مسابقات قهرمانی جهان آلتیمیت پیشکسوتان (World Masters Ultimate Championships)، به جای اجرای این رقابت ها در همان زمان و مکان به عنوان مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی با همکاری بخش های دیگر است همانطور که ما در چند دهه گذشته برگزار کرده ایم، اولین دوره آن در تابستان 2018 در وینیپگ، کانادا با حضور نزدیک به 1800 ورزشکار برگزار خواهد شد” .

رئیس کمیته آلتیمیت WFDF ، بریان گیزل نیز افزود : “جزئیات رویداد آلتیمیت بازی های جهانی پیشکسوتان کانزای 2021 به طور کامل با معیارهای انجمن بین المللی بازی های پیشکسوتان (IMGA) اعلام خواهد شد. کمیته سبک آلتیمیت فدراسیون جهانی پرواز دیسک در حال همکاری نزدیک با سازمان دهندگان محلی در کانزای و انجمن پرواز دیسک ژاپن (JFDA)، انجمن های ملی ما در ژاپن به رهبری مومیو موروکا برای ایجاد بهترین شرایط ممکن در این رویداد است، اجازه می دهد تا بیشترین مشارکت کشورها در این رویداد امکان پذیر شود. ”

در بازی های جهانی پیشکسوتان ۲۰۲۱ در ژاپن، ۳۰ رویداد ورزشی رسمی و ۴ رویداد ورزشی نمایشی دیگر معرفی خواهد شد. این رویداد از ۱۴ تا ۳۰ ماه می سال ۲۰۲۱ در منطقه کانزای، ژاپن برگزار خواهد شد و انتظار می رود که با حضور ۵۰ هزار ورزشکار در مدت ۱۷ روز این رقابت ها انجام شود.

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار