پاک‌فطرت: لیگ تندرستی، نقطه عطف ورزش همگانی کشور در تمام ادوار است


رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان فارس لیگ تندرستی ایران را نقطه عطفی در حوزه ورزش همگانی کشور دانست و اذعان کرد نتایج مثبت برگزاری این لیگ طی سالیان آینده به اثبات خواهد رسید.

سیروس پاک‌فطرت در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی درباره لیگ تندرستی ایران اظهار داشت: لیگ تندرستی ایران یک اقدام کم‌نظیر در ورزش همگانی ایران بود. شهادت می‌دهم این رویداد، ورزش همگانی را بیش از هر دوره دیگری در کانون توجهات قرار داده و نقطه عطفی در فعالیت‌های حوزه ورزش همگانی کشور بوده است.

وی افزود: برگزاری لیگ تندرستی دستاوردهای بی‌نظیری را برای ورزش همگانی ایجاد کرد. بدون شک اگر رؤسای هیأت‌های استانی برنامه‌ریزی دقیقی در برگزاری این لیگ داشته باشند، از سال آینده ظرفیت‌های بسیار بزرگی در حوزه ورزش همگانی و با محوریت هیأت‌های استانی و شهرستانی ایجاد خواهد شد.

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی فارس درباره فواید برگزاری لیگ تندرستی تصریح کرد: سال‌ها بود که ورزش همگانی نیاز به تولید یک ایده بکر داشت تا بتواند نیاز‌ها و ظرفیت‌های خود را در معرض نمایش بگذارد و یکی از معضلات فعالیت در حوزه ورزش‌های همگانی که کم‌توجهی رسانه‌ها و مسئولین است را برطرف و یا حداقل کمرنگ کند که لیگ تندرستی ایران به بهترین شکل ممکن این خلأ را برای نخستین بار از میان برداشت.

پاک‌فطرت اضافه کرد: نباید این نکته را فراموش کنیم که ایده برگزاری لیگ تندرستی ایران برای نخستین بار طراحی شده و هیچ نمونه مشابهی نداشته است و کمیت و کیفیت حال حاضر قطعاً برای اولین سال اجرا قابل قبول است. ضمن اینکه برگزاری فوری جلسات کارشناسی و بررسی ظرفیت‌ها و برطرف کردن نواقص موجود برای ارتقای لیگ در سال آینده الزامی است. با برگزاری این لیگ، ظرفیت‌هایی در تمام شهرستان‌ها و استان‌ها ایجاد شده و این دستاوردی بسیار بزرگ‌تر و قابل توجه‌تر از جنبه رقابتی موضوع و رتبه‌های کسب شده است که اثرات شگرفی در آینده به‌دنبال خواهد داشت.

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی فارس در پایان گفت: برگزاری رویدادی با گستردگی و عظمت لیگ تندرستی ایران که استقبال فوق العاده‌ای از آن شد، شایسته تقدیر است. از جناب دکتر ملایی و دکتر شجیع بابت حمایت‌ها و همچنین دکتر مرادی که مبتکر و طراح لیگ تندرستی ایران بودند و تمام افراد درگیر در این لیگ که زحمات ارزشمندشان منجر به اجرای کاری بزرگ برای نخستین بار و موجب رونق هرچه بیشتر ورزش همگانی شد، تقدیر و تشکر می‌کنم.


  • ۰۸:۴۳

  • ۱۳۹۹/۱۲/۱۷

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار