پایان باشکوه نخستین دوره لیگ تندرستی با اهدا جام و جوایز قهرمانان


مراسم اختتامیه نخستین دوره لیگ تندرستی فدراسیون ورزشهای همگانی با حضور معاون وزیر ورزش، روسای هیات ها، مسئولان فدراسیون و نمایندگان استان‌های برتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، مراسم اختتامیه نخستین لیگ تندرستی ایران با حضور دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، حمید بنی تمیم مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، افشین ملایی رئیس، محمدرضا فروحی دبیر، رضا شجیع و آذین ساکی نواب رئیس فدراسیون امروز یکشنبه در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در نخستین لیگ تندرستی ایران که برای نخستین بار و با مشارکت ۳۲ هیات استانی، نزدیک به ۵۰۰ شهرستان و بیش از ۱۵۰۰ کمیته استانی برگزار شد بیش از ۷۰ هزار نفر مشارکت داشتند

در پایان این رویداد نوین حوزه ورزش همگانی که بیش از ۷۰ هزار نفر در آن شرکت داشتند، در بخش استان‌ها به ترتیب؛ استان‌های خراسان شمالی، سمنان و آذربایجان غربی عناوین اول تا سوم را کسب نمودند.

در جدول رده بندی سازمان آمادگی جسمانی و روش‌های تمرینی؛ رشته‌های جیمستیک، تمرینات معلق و جامپینگ فیتنس اول تا سوم شدند و در جدول سازمان ورزشهای رقابتی و تفریحی نیز این رشته‌های پرثوآ، روپایی و طناب زنی بودند که گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده و سه رشته برتر این سازمان لقب گرفتند.

لیگ تندرستی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و اثرگذار ترین رویدادهای تاریخ ورزش همگانی با هدف کاهش کم تحرکی علی الخصوص در دوران کرونا از اوایل بهمن ماه تا نیمه اسفند برگزار گردید.

شهرستانهای برتر در نخستین لیگ تندرستی به شرح ذیل می‌باشد:

۱- کرمانشاه
۲- بوکان
۳- بجنورد
۴- شیراز
۵- آمل
۶- دابودشت
۷- جهرم
۸- اراک
۹- شهرکرد
۱۰- تهران
۱۱- سمنان
۱۲- بوشهر
۱۳– میاندوآب
۱۴- زرقان
۱۵- کهگیلویه
۱۶- ماهنشان
۱۷- زنجان
۱۸- بیرجند
۱۹- محلات
۲۰- بندرانزلی
۲۱- آزادشهر
۲۲- خرم آباد
۲۳- گالیکش
۲۴- مانه و سملقان
۲۵- قصرقند


  • ۱۴:۳۶

  • ۱۳۹۹/۱۲/۲۴

  • ۳۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار