پویش دوچرخه سواری و پیاده روی «قدم به قدم تا حسینیه ایران» در یزد برگزار شد


اولین پویش دوچرخه سواری و پیاده روی قدم به قدم تا حسینیه ایران، به میزبانی هیئت علقمه یزد، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی به نقل از روابط عمومی هیئت ورزش‌های همگانی استان یزد، در اولین پنجشنبه ماه محرم ۱۴۰۰ پویش مردمی و همگانی قدم به قدم تا حسینیه ایران  با حضور سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد، امیرعظیم صحتمند رئیس هیئت ورزش های همگانی،  سیدحسین سیدعربی مشاور ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و مسئول پویش مردمی آسمان آبی رکاب سبز و جمعی از ورزشکاران و دوچرخه سواران  محلات یزد برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت.

براین اساس دوچرخه سواران از محل میدان آزادی به سمت محله امامشهر رکاب زدند و بخشی از راه را با مردم محله پیاده روی کرده و با ذکر یاحسین و نوحه خوانی در بوستان سجاد روبروی مسجد و حسینیه سجاد در فضای باز مستقر شدند و با رعایت پروتکل های بهداشتی برای امان ماندن از ویروس کرونا، با فاصله نشستند و با نوای گرم مداح محله، زیارت عاشورا را زمزمه کردند.

صحبت سید حسین سید عربی و سید محمد رستگاری فرماندار شهرستان یزد از دیگر برنامه های این مراسم بود  که به میزبانی هیئت علقمه امامشهر یزد برگزارشد .

در پایان از خانواده های شهیدان طبایی، کارگر، ضیاءقاسمی،  عطار و نیز ابوالفضل حسنی مداح محله، رضا سالاری ورزشکار محله و مربی تیم ملی پهلوانی زورخانه ای کشور ، حسن دهقان پور مدیر هیئت علقمه،  علی نرگسی، حاج محمد دانش از فعالان محله و محمدتخته دار از مجریان فعال محله که سالروز تولدش بود با لوح و هدیه ای به رسم یادبود تجلیل شد.

گفتنی است پویش مردمی قدم به قدم تا حسینیه ایران، از ایده های برتری است که از سوی هیئت ورزش‌های همگانی استان به فدراسیون مربوطه ارسال شده و به عنوان ایده برتر شناخته شده است که الحمدلله در اولین گام، در سومین روز از محرم ۱۴۰۰  با شور و شعور حسینی برگزار و مورد استقبال قرار گرفت.

برنامه بعدی این پویش، به میزبانی محله نظرکرده یزد و در روز عاشورای حسینی برگزار خواهد شد. 

در این راستا جا دارد از همراهی پلیس راهور، هلال احمر، نیروی انتظامی، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، تشکر و قدردانی کرد.


  • ۱۲:۵۷

  • ۱۴۰۰/۰۵/۲۲

  • ۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار