پیام تبریک افشین ملایی بمناسبت روز دانشجو


افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی طی پیامی ضمن تبریک روز دانشجو، تمامی دانشجویان ایران زمین را به فعالیت بدنی منظم فراخواند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ در متن پیام ملایی آمده است: 

گذار از مقدمات و ورود به آستان پژوهش، تلاش مستمر برای اندیشیدن و نه آموختن اندیشه ها، آزادگی و آزاد اندیشی، آرمان خواهی و پاک زیستی جمله ویژگی های دانشجو است. موقعیتی بی مانند که هر آن اش جز با سفر  به حوزه های نظری، آزمایشی و عملی سپری نمی شود. 
وصفِ حُسن دوران دانشجویی از گستره کلام خارج است و این حلاوت معنوی جز با حضور در محافل علمی و طی سلوک آنان حاصل نشود. نکته ای که در این روز بزرگ باید بدان پرداخته شود این است که‌ دانشجویان با هر مدرک و تخصص علمی، زمانی که خواستار تبدیل سرمایه فرهنگی خود به سرمایه اقتصادی است، نخست باید از لحاظ بدنی سالم باشند در  غیر این صورت دانشجویی که چندین مقاله و کتاب دارد اما از تندرستی و سواد بدنی لازم جهت حفظ سلامتی اش بهره مند نیست،‌ عین این است که از بیراهه رفته باشد، چرا که در هنگامه بهره برداری و شکوفایی جز ناهنجاری های فیزیکی و قامتی و سایر بیماری های ناشی از کم تحرکی چیزی همراه خود ندارد، چه بسا دانشمندی به هلاکت رسد در حالی که علم اش همراه اوست. پس به موازات علم آموزی و آزاد اندیشی، تندرستی و حفظ سلامتی و برخورداری از سواد حرکتی نخستین ضرورتی است که هر دانشجو باید با فعالیت بدنی منظم بدان اهتمام کند. تا انشاءالله آینده این سرزمین به دست فرزانگانی ساخته شود که نه تنها در قله های فکری و اندیشه ای صاحب فضل اند، بلکه به همان اندازه از سلامت جسم و روح برخوردارند

افشین ملایی 
رئیس فدراسیون

 

انتهای پیام/


  • ۱۱:۲۸

  • ۱۳۹۹/۰۹/۱۶

  • ۱۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار