پیام تبریک افشین ملایی بمناسبت روز معلم


دکتر افشین ملایی، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، در متن پیام ملایی آمده است: «اقراء باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقراء و ربک الاکرم الذی علم بالقلم علم الانسان مالم یعلم» (سوره علق)، پرودگار جهانیان نخستین معلم بشر است، خدایی که بشر را از خون فروبسته ای آفرید، کرامت بخشید و قلم را مامور کرد که به آدمی آنچه نمی داند را بیاموزد. سراسر قرآن کریم واژه رب، ربِّ و مشتقات آن به معنای خلق چیزی تا به تدریج او را به مقصد کمال و تمام رهنمون سازد، بنابراین ربوبیت ویژه ذات اقدس احدیت بوده و اصل رب، تربیت است. 
در کلام امیرالمومنین علی(علیه السلام) معلمی را همانند شغل پیامبران خوانده و معلم را شمعی می داند که با سوختن برای متعلم خویش بدان نور می بخشد و راه می نماید، پس هر چه در وصفِ مقام شامخ معلمان بیان شود، حق سخن را ادا نمی کند. همه ما اولین معلم های خود را ستایش می کنیم و آنها را گرامی می داریم، از پدر و مادری که ما را راه رفتن آموختند، از معلمی که به ما الفبا آموخت، همچنین معلمی که به ما الفبای فعالیت بدنی تدریس کرد. 
نخستین معلم ها سنگ بنای مهمی برای ادامه راه گذاشتند، معلمین ورزش نه تنها الفبای سواد حرکتی و توسعه فعالیت بدنی را به دانش آموزان آموختند بلکه مجریان واقعی ورزش همگانی و پایه گذاران ورزش حرفه ای بوده اند، معلمان ورزش مدارس پیشتازان واقعی پیاده سازی و اجرای ورزش همگانی اند. بدین وسیله روز معلم را به تمامی معلمان و مدرسان به ویژه معلمین ورزش تبریک و شادباش عرض نموده و از درگاه حق تعالی آرزوی سلامتی ایشان را دارد.


  • ۱۸:۴۵

  • ۱۴۰۰/۰۲/۱۱

  • ۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار