پیمبری: از پتانسیل فدراسیون ورزش‌های همگانی برای بالا بردن توان جسمی نیروی مسلح استفاده می‌کنیم


رئیس سازمان ورزش و آمادگی‌جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از پتانسیل فدراسیون ورزش‌های همگانی برای بالا بردن توان جسمی نیروی مسلح استفاده می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، در نشستی بین عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و امیر سرتیپ دوم کمال پیامبری رئیس سازمان ورزش و آمادگی‌جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، تفاهم نامه سه جانبه امضا شد.

امیر سرتیپ دوم سید کمال پیمبری در این مراسم گفت: همکاری با فدراسیون ورزش‌های همگانی برای نیروی‌های مسلح که یک جامعه متنوع و گسترده است فرصت خوبی است چرا که تمامی پسران این سرزمین دو سال از عمر بابرکت خود را زیر پرچم مقدس ایران سپری می‌کنند و این فرصت مناسبی است که بتوانیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه خانواده نیروهای مسلح برای پرداختن به ورزش همگانی پتانسیل بالایی دارند خاطرنشان کرد: توجه به ورزش همگانی علاوه بر اینکه به سلامت نیروهای مسلح کمک خواهد کرد، هزینه‌های درمان را نیز کاهش خواهد داد. این امر خصوصاً در مورد بازنشستگان نیروهای مسلح اهمیت ویژه ای دارد و ما باید بتوانیم از ظرفیت فدراسیون ورزش همگانی استفاده کنیم.

پیمبری ادامه داد: ورزش علاوه بر اینکه در بالا بردن سطح سلامت و افزایش جسمانی انسان‌ها تاثیر مثبت دارد، در بالا بردن و افزایش توان رزمی نیروهای مسلح هم تاثیرگذار است. به همین خاطر برای اینکه بتوانیم امنیت پایدار را در کشور فراهم کنیم نیاز است که نیروهایی سالم، بانشاط و پرشور داشته باشیم که همه اینها در سایه توجه و پرداختن به ورزش به دست خواهد آمد.

رئیس سازمان ورزش و آمادگی‌جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تاکید کرد: برای رسیدن به اهدافی که در نظر داریم ضرورت دارد که از مربیان کاربلد و مجهز به دانش روز استفاده کنیم که در سایه امضا این تفاهم نامه سعی می‌کنیم از پتانسیل فدراسیون ورزش‌های همگانی در این مورد استفاده کنیم.

پیمبری تاکید کرد: اعتقاد دارم وزارت ورزش که یکی از وزارتخانه‌های خوب کشور است نقش بسزایی در ایجاد شور و نشاط در جامعه دارد و طی سالهای اخیر موفق شده در این بخش به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کند.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح ایران یکی از قوی‌ترین و قدرتمندترین نیروهای مسلح در جهان هستند و برای تداوم این اقتدار نیاز است که آمادگی جسمانی را با علم و روش‌های جدید بالا ببریم.

سیدکمال پیمبری در پایان با اشاره به کمکی که فدراسیون ورزش‌های همگانی می‌تواند به رسیدن ستاد کل نیروهای مسلح به اهدافش داشته باشد گفت: امضا توافق نامه بین وزارت ورزش، فدراسیون ورزش‌های همگانی و ستاد کل نیروهای مسلح این فرصت را فراهم خواهد کرد که همکاری‌های طرفین بیشتر از گذشته ادامه داشته باشد.


  • ۱۶:۳۹

  • ۱۳۹۹/۱۰/۲۹

  • ۱۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار