چند خبر از هیأت ورزشهای همگانی استان یزد


چند خبر از هیأت ورزشهای همگانی استان یزد

صدوسیزدهمین همایش دوچرخه سواری پنجشنبه های یزد به مناسبت سالروز ثبت جهانی یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، صدوسیزدهمین همایش دوچرخه سواری پنجشنبه های یزد به مناسبت سالروز ثبت جهانی یزد در یونسکو، به همت هیئت ورزشهای همگانی یزد و به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان صبح امروز ۲۸ تیرماه ۹۷ برگزار شد.
 در این همایش که برای اولین بار از هفت نقطه شهر یزد آغاز شد، دوچرخه سواران به صورت گروهی از محله های امامشهر، نعیم آباد، صفائیه، خلف باغ، اسکان، نظرکرده و کسنویه در همایش حضور پیدا کرده و با تجمع در محل میدان باغ ملی حرکت خود را آغاز و با عبور از خیابانهای فرخی یزدی، امام خمینی و مسجد جامع به حرکت خود در حسینیه وقت الساعت پایان دادند.
 در ادامه این همایش که با حضور مسعود شریعتی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، احمد هاشمی، معاون ورزشی این اداره کل، مهدی جمالی نژاد، شهردار یزد، عباس ملازینلی، مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، مهدی فاظمی، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان، داوود فتح آبادی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد، امیرعظیم صحت مند و سیدحسین سیدعربی، رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان و شهرستان یزد و جمع زیادی از دوچرخه سوارن برگزار شد، ضمن گرامی داشت اولین سالگرد ثبت شهر یزد در یونسکو به قید قرعه به ۲۰ نفر از شرکت کنندگان کمک هزینه سفر مشهد مقدس اهدا شد.
 گفتنی است سخنرانان در این همایش به اهمیت محله محوری برای گسترش ورزش همگانی در یزد تاکید کردند، اجرای این همایش را محمد تخته دار، مجری ورزشی یزد به عهده داشت.

*** برگزاری جشنواره ورزشی بانوان در پارک چهارده معصوم ازادشهر
️ جشنواره ورزشی بانوان به مناسبت دهه کرامت و روز دختر با همکاری هیئت ورزشهای همگانی یزد، اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در پارک چهارده معصوم آزادشهر برگزار شد.
 در این جشنواره که با استقبال بالای بانوان همراه بود، شرکت کنندگان در رشته های طناب زنی، مچ اندازی، دارت، تنیس روی میز، بدمینتون، لی لی، خروس حنگی و یه قل دو قل به بازی و رقابت دوستانه پرداختند.
 در ادامه این جشنواره که با حضور آزاده دهقان، مسئول امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان، نفیسه وخشوزی، مسئول امور بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان یزد، محمدی، معاون امور بانوان فرمانداری یزد، بتول پورصاحبی، نایب رئیس بانوان هیئت ورزشهای همگانی، لیلا وکیلی، نایب رئیس بانوان هیئت ورزشهای عشایری و روستایی و خانمها، فخری، زارع زاده، ضیایی، میرجلیلی و اکبری، مربیان ورزش همگانی برگزار شد، به ۵۰ نفر از برگزیدگان رشته های مختلف جوایزی اهدا شد.
 سیدحسین سیدعربی، رئیس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان یزد که در پایان این مراسم در پارک چهارده معصوم حضور یافت، در سخنانی با اشاره به لزوم شادابی در بین زنان و دختران یزدی ادامه داد: هیئت ورزشهای همگانی در شهرستان یزد، همواره سعی کرده برای بانوان برنامه های شاد و متنوعی تدارک ببیند. به گونه ای که همواره اولویت برنامه های ورزش همگانی رضایت و حضور بانوان بوده است که امیدواریم با همراهی و استقبال بانوان همراه باشد.

***بادبادکهایی برای پاسداشت یزد جهانی
 جشنواره پرواز بادبادکها به مناسبت سالروز جهانی شدن یزد برگزار شد

 جشنواره پرواز بادبادکها به مناسبت سالروز ثبت بافت تاریخی شهر یزد در آثار جهانی یونسکو با مشارکت هیئت ورزشهای همگانی یزد، اداره ورزش و جوانان شهرستان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار شد.
 در این جشنواره خانوادگی که با استقبال پرشور مردم یزد برگزار شد، شرکت کنندگان در سه رده بهترین اوج، خلاق ترین بادبادک و بهترین بادبادک با شعار یزد جهانی به رقابت با یکدیگر پرداختند که در خاتمه به سه نفر از نفرات برتر به ترتیب ۱۰۰ هزار تومان و ۵۰ هزار تومان اهدا شد.
 گفتنی است این جشنواره با حضور امیرعظیم صحت مند، رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان، سیدحسین سیدعربی، رئیس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان، امین سامعی، روابط عمومی این هیئت، مهدی خضری، معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و با اجرای محمد تخته دار، مجری ورزشی برگزار شد.
 پرواز بادبادکها یا همان کاغذباد از تفریحات کودکان و نوجوانان یزدی در قدیم بوده است که در سالهای اخیر سعی شده با برگزاری جشنواره های متعدد این سرگرمی جذاب و خانوادگی مجددا در شهر جهانی یزد احیا شود.

انتهای پیام /

 

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار