«کارمندان» پشت میز خود ورزش می کنند/ طرحی برای نهادینه سازی ورزش بین مردم


با اجرای طرح «کارمند فعال – ایران پویا» کارکنان ادارات و کارمندان هم می توانند در محیط کار و پشت میز خود حرکات ورزشی را انجام دهند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، طرح «کارمند فعال – ایران پویا» با محوریت هیات ورزشهای همگانی خراسانی جنوبی از روز 5 تیرماه در سراسر کشور آغاز خواهد شد و تا پایان آذرماه سالجاری ادامه خواهد داشت. 

کاظم چراغ بیرجندی رئئیس هیات همگانی استان خراسان جنوبی در تشریح بیشتر چگونگی اجرای این طرح گفت: این طرح به شکل مدون و پیوسته از شنبه ۵ تیرماه سالجاری به صورت هفتگی و طی یک برنامه چرخشی روزهای شنبه هر هفته راس ساعت ۸:۳۰ صبح انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح در قالب جلسات آموزش و تمرین ۲۰ دقیقه ای: (۱۰ دقیقه اول شنبه هر هفته آموزش و حرکات آمادگی جسمانی و ۱۰ دقیقه بعدی بصورت تناوبی هر برنامه درخصوص یکی از موارد تغذیه، روانشناسی، حرکات اصلاحی، مشاور خانواده، رشد و یادگیری) با استفاده از اساتید برجسته کشوری با هدف ارتقای سطح کمی و کیفی سلامت جسمانی، روانی و بهبود بهره وری سازمانی کارکنان دستگاه های اجرایی اجرا خواهد شد.

بیرجندی که خود یکی از مدرسان این طرح است در ادامه گفت: افراد علاقمند به مشارکت در این طرح با مراجعه به صفحه رسمی کارمند فعال در اینستاگرام به نشانی (karmandefaal@) و ورود به پخش زنده (Live) می توانند به این پویش ملی بپیوندند.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح کارمندان و کارکنان ادارات و نهادهای مختلف می توانند با ورود به صفحه اینستاگرام کارمند فعال به صورت زنده و از پشت میز کار خود حرکات ورزشی را انجام دهند. ضمن این که در بخش تدریس هم مواردی چون تغذیه، روانشناسی، خانواده و حرکات اصلاحی از سوی مدرسان باتجربه ارائه خواهد شد. 

بیرجندی در پایان تاکید کرد: هر چند این طرح با عنوان کارمند فعال نامگذاری شده است اما عموم مردم کشورمان نیز می توانند از آن استفاده کنند و هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. هدف ما این است که بتوانیم زمینه عادت کردن مردم به ورزش در همه روزهای هفته را فراهم کنیم. 


  • ۰۸:۴۵

  • ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

  • ۱۷

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار