کارگاه توسعه ورزش های همگانی در دانشگاه الزهرا


کارگاه تخصصی توسعه ورزش های همگانی همزمان با چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر در دانشگاه الزهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، دکتر میترا روحی، سرپرست نائب رئیسی بانوان فدراسیون در حاشیه برگزاری این کارگاه یادآور شد: جای خوشحالی است که سال به سال جمعیت ورزشکاران در المپیاد ورزش همگانی دانشجویان کشور رو به افزایش است، البته هنوز درصد قابل توجهی از دانشجویان دختر ورزش نمی کنند و بیشتر آنها اضافه وزن دارند.

روحی ضمن اشاره به ضرورت انجام فعالیت های منظم ورزشی اظهار داشت: فعالیت ورزشی زمانی بر بعد سلامتی افراد موثر خواهد بود که به صورت منظم صورت بگیرد. این فعالیت های ورزشی می تواند از یک پیاده روی ساده آغاز و به ورزش های مورد علاقه فرد منجر شود. هر فعالیتی که بتواند بیش از ۳۰ دقیقه در روز فرد را وادار به فعالیت جسمانی کند می تواند فعالیت ورزشی باشد.

وی افزود: امیدواریم دانشجویانی که در این المپیاد و به ویژه در این کارگاه با ورزشهای همگانی آشنا شدند، دوستان و اعضای خانواده خود را نیز با ورزش های همگانی آشنا کنند و افراد بیشتری به ورزش های همگانی ترغیب نمایند .  

میترا روحی در ادامه خاطر نشان کرد: فدراسیون ورزش های همگانی و هیئت های استانی این فدراسیون، آمادگی لازم را جهت برگزاری المپیاد های دانشجویی و دوره های آموزشی ویژه دانشجویان در سراسر کشور دارد.

 

دکتر مهرناز جمالی، سرپرست آكادمي ملي ورزش هاي همگاني ضمن تشکر از مسئولین برگزاری چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر؛ از انعقاد تفاهم نامه هاي همكاري بین فدراسیون ورزش های همگانی با كليه دانشگاه هاي كشور در اجراي دوره هاي آموزشي تحت پوشش فدراسيون و تعريف تسهيلات ويژه براي دانشجويان خبر داد.

جمالی ضمن اشاره به اینکه ورزش کردن باید به يك هنجار در زندگي مردم تبدیل شود، اظهار داشت: در تلاشیم تا نظام جامع مدرسين عالي فدراسيون ورزش هاي همگاني را ايجاد كنيم، از این نظر برای اولین بار با همكاري سازمان سنجش، آزمون پايش، ارتقا، و جذب مدرسين فدراسيون را برگزار خواهیم نمود كه شرايط آن به زودي اعلام خواهد شد.

دکتر رضا شجیع، رئیس دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان و سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی ورزش همگانی را عامل مهمی در سلامت جامعه دانست و یادآور شد: ورزش های همگانی با توجه به وضعیت کنونی اهمیت دوچندانی دارد، سلامت عمومی مردم ایران در وضعیت وخیمی قرار گرفته است، بیش از ۲۰ میلیون نفر در وضعیت پیش دیابت هستند و بزودی پشت درب داروخانه ها برای خرید انسولین صف های طولانی تشکیل خواهد شد. باید پرسید چرا بحران ناشی از کم تحرکی و عوارض آن از جانب رسانه ها مورد پوشش قرار نمی گیرد؟ امراض و بیماری های ناشی از کم تحرکی بزودی فراگیر خواهد شد.

وی ادامه داد :  باید موانع ورزش نکردن را کنار گذاشت، هم اکنون رقبا و موانع جدی برای ورزش کردن وجود دارد، فناوری جدید، فیلم ها وسریال های تلویزیونی و سبک زندگی ماشینی مانع از ورزش کردن شده اند.

شجیع افزود: تنها راه در امان ماندن از عوارض ناشی از کم تحرکی پرداختن به ورزش همگانی است. یک پیاده روی ساده اگر به صورت منظم صورت پذیرد می تواند باعث بهبود متابولیسم پایه در فرد شده، به شرطی که روزانه ۱۰ هزار قدم بردارد. همین اقدام ساده می تواند از بروز خیلی از بیماری ها جلوگیری نماید.

سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی خاطرنشان کرد: گوشی های هوشمند در صورت استفاده بهینه می توانند بدل به ابزاری در خدمت ورزش باشد، چرا که هم اکنون اپلیکیشن های بسیاری در حوزه ورزش فعالیت می کنند هفته گذشته برای نخستین بار از شبکه ملی استارت آپ های ورزش کشور رونمایی شد.

وی گفت: برای نخستین بار نسبت به راه اندازی و ساماندهی باشگاه های ورزش کودکان اقدامات موثری را انجام دادیم و برای ورزش سالمندان نیز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته ایم.

شجیع در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: ورزش همگانی نقطه عزیمت سلامت عمومی است، سلامت مردم دستمایه کسب و کار نیست و ما باید سلامت عمومی را از کسب و کار جدا کنیم.

 

انتهای پیام/


  • ۱۲:۲۹

  • ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

  • ۵۴

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار