کمیته ورزش و بازی های الکترونیک را بیشتر بشناسید

سمیه مسرور: شاید وقتی برای رشته شطرنج فدراسیون تاسیس شد خیلی ها از خود پرسیدند ، ئرزش یعنی سوزاندن کالری و تحرک و بالا و پایین پریدن، شطرنج هم می شود ورزش؟ اما به واقع ورزش فکر هم برای خودش جایگاه بالایی دارد و باید به آن اهمیت داد. ورزشی که در آن مغز به داده پردازی مشغول می شود و راه حل های زیادی را برای انجام یک حرکت در اندک زمان ممکن بررسی می کند قطعا به سلامت روح و جسم کمک خواهد کرد. بعد از شطرن ج رشته های دیگری مورد توجه قرار گرفتند و برای نشان دادن اهمیت شان ، فدراسیون دار شدند، مانند رشته ورزش ها و بازی های الکترونیک که فدراسیون جهانی دارد ولی ما به دلیل کمبود زیر ساخت ها در غالب انجمن آن را در فدراسیون ورزش های همگانی دنبال می کنیم.

به واقع می توان گفت یکی از فعال ترین کمیته های ورزش و بازی های الکترونیک این انجمن در استان اصفهان قرار دارد که با تغییر مدیریت در آن بیش از یک سال است بیشترین فعالیت های استانی و کشوری را انجام داده است.

کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک هیات ورزش های همگانی استان اصفهان توانسته میزبانی اولین دوره مسابقات رسمی کشوری باز یهای رایانه ای را در کارنامه کاری خود آنهم با نمره بالا ثبت کند. برگزاری مسابقات استانی و تعامل با نهاد های ذی ربط برای هرچه بهتر شدن فضاهای گیم نت ها و ایجاد محیط امن و سالم برای بانوان، نوجوانان و جوانان جهت حضور در فضاهای فرهنگی و ورزشی بازی های الکترونیک از دیگر فعالیت های مهم این کمیته است.

شاید خیلی ها هنوز هم به این باور نرسیده باشند که کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک می تواند بستر مناسبی را برای فعالیت های ورزشی فراهم سازد، اما پنجمین جشنواره فروش رایانه و تجهیزات دیجیتال فرصتی بود که این کمیته هرچه بیشتر و بهتر به شهروندان معرفی شود. فرصتی که محمد مهدی کاظمی رئیس کمیته با همکاری رسول رضوانی رئیس بزرگ ترین مجموعه فرهنگی ورزشی دیجیتالی کشور(جام دیجیتال) آن را مغتنم شمردند و با دایر کردن غرفه جام دیجیتال ، کمیته ورزش و بازی های الکترونیک را به سایرین معرفی کردند.

عضوگیری از بیش از ۳۰۰ بانوی علاقمند به بازی های الکترونیکی در نمایشگاه خود دلیلی بر این ادعا است که این کمیته توانسته هرچه بیشتر و بهتر خود را به سایرین معرفی نماید. بازدید معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، مجید کرباسچی رئیس صنف خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان، دکتر مشایخی معاون بازاریابی شرکت مخابرات استان اصفهان، ذاکری مدبریت مجموعه جهانگردی اصفهان، اعضای هیات ورزش های همگانی استان اصفهان، نوید برهانی قهرمان اصفهانی مسابقات جهانی فرانسه و مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان از این غرفه نشان می دهد کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک نشان می دهد این مجموعه توانسته به آنچه مورد نظرش بوده که همانا معرفی هرچه بیشتر خود به سایرین است دست یابد.

حضور فعال اعضای کمیته بازیها و ورزشهای الکترونیک در غرفه جام دیجیتال

اعضای کمیته بازیها و ورزشهای الکترونیک استان در طی برگزاری نمایشگاه حضور فعال داشته و با همکاری مجموعه جام دیجیتال و اسطوره توانستتد در معرفی کمیته و توانمندیهای آن تاثیر بسیاری داشته باشند

دکتر مسعود کریمی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن تشکر از حضور این غرفه در جشنواره فروش رایانه و تجهیزات دیجیتال گفت: با معرفی کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک ، جوانان و نسل جوان جامعه ما که از علاقه مندان این عرصه هستند ، می توانند اوقات فراغت خود را در یک محیط سالم و پاک ، با هیجان و شادابی پرنمایند.

کریمی خاطرنشان کرد: همکاری مجموعه های تفریحی و ورزشی همچون مجموعه جام دیجیتال به عنوان بزرگترین مجموعه تفریحی و ورزشی کشور با کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک استان ، فعالیت مثبتی است و این همکاری و تعامل به نفع جوانان استان عزیزمان خواهد بود.

تعامل کمیته ورزش و بازی های الکترونیک با اتحادیه صنف رایانه

مجید کرباسچی رئیس صنف خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان و آقای ریماز دبیر اتحادیه صنف رایانه استان اصفهان از دیگر بازدید کننندگان غرفه جام دیجیتال بودند.

در این دیدار محمد مهدی کاظمی ریاست کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک استان اصفهان به معرفی این کمیته ،اهداف و برنامه های آن پرداخت و بر لزوم ساماندهی و نظارت بر گیم نت ها تاکید کرد. وی همچنین به برگزاری اولین نشست مسئولین گیم نت های اصفهان در سال ۹۳ و احصای مشکلات آنها پرداخت و راه اندازی مجموعه های تفریحی ورزشی را جایگزین مناسب گیم نت ها به عنوان یک مجموعه سالم و امن برای نسل جوان و خانواده ها پیشنهاد کرد.

در ادامه مجید کرباسچی ضمن تشکر از فعالیت های کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک گفت:این کمیته در راستای اهداف مشترک با اتحادیه فعالیت میکند، بنابر این باید هم افزایی فی مابین کمیته و اتحادیه وجود داشته باشد که ما آمادگی داریم تا این همکاری شکل بگیرد.

در انتها مقرر شد بعد از نمایشگاه جلسه ای با حضور اعضاء کمیته بازی ها وورزش های الکترونیک و اتحادیه صنف رایانه برگزار شود و تفاهم نامه ای در رابطه با صدور مجوز مجموعه های تفریحی وورزشی و نظارت و ساماندهی این مجموعه انجام گیرد.

شایان ذکر است که در مدت پنج روزه جشنواره ، اعضاء کمیته ورزش ها و باز یهای الکترونیک حضور مستمر و فعالی در غرفه جام دیجیتال داشتند.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار