paintball

کمیته پینت بال

paintball

بی شک رشد ؛توسعه و تعمیم ورزش به عنوان عاملی جهت پرورش و شکوفایی استعدادو توانایی انسانها امری است که مورد توجه همه جوامع قرار دارد. پیشرفت در علوم مختلف اعم از پزشکی ؛روانپزشکی و.. . و تاکید تمامی این علوم بر فواید بی شمار ورزش ما را بر این می دارد از این امر مهم غافل نبوده و هم پا با کلیه کشورهای توسعه یافته در جهت اشاعه و تشویق عموم مردم به امر ورزش از هیچ کوششی دریغ نکرده و شرایط لازم جهت گسترش و توجه مردم به آن را بوجود آوریم . از طرفی تنوع رشته های ورزشی در سطح دنیا و همچنین وجود علایق و سلیقه های مختلف در بین مردم معرفی و توصیف رشته های ورزشی را از طرف سازمان ورزش ؛فدراسیون های ورزشی و انجمنهای ورزشی بیش از پیش ضروری و لازم می نمایاند. تا بدین وسیله مخاطبین بتوانند بر حسب علاقه و با توجه به توانائیهای جسمانی و روانی خود رشته دلخواه را انتخاب نموده ودر آن به فعالیت بپردازند.

انجمن پینت بال جمهوری اسلامی ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و همواره کوشیده است به طرق مختلف اقشار جامعه راتشویق به ورزش و فعالیتهای جسمانی نماید. و در جهت آشنایی مردم با این مهم گامهای مهمی نیز بردارد.

با توجه به نوپا بودن ورزش پینت بال در ایران و حتی در سطح دنیا و عدم آشنایی کافی ورزش دوستان به این ورزش مهیج و جذاب که می تواند پاسخ گوی علایق بسیاری از اقشار جامعه در هر رده سنی باشد. انجمن پینت بال جمهوری اسلامی ایران بر خود لازم می داند به هر نحو ممکن نسبت به معرفی این رشته ورزشی اقدام نماید. مطالب موجود در این کتاب نیز خلاصه ای است از معرفی رشته پینت بال سیر پیدایش پینت بال و جایگاه آن در ساختار تشکیلاتی ورزش کشور و فعالیتهای صورت گفته در خصوص معرفی و توسعه این رشته ورزشی وخدماتی که انجمن پینت بال به کلیه ورزش دوستان در سراسر مهین غزیزمان ارائه می دهد . امید است با حمایت مسئولین ورزش و راهنمایی متخصین ورزشی شاهد گرایش روز افزون جوانان این مرز و بوم به ورزش و فعالیتهای بدنی بوده و در کنار سلامتی و نشاط جامعه شاهد افتخار آفرینی ورزشکاران در میادین ورزشی باشیم .     

انجمن پینت بال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۱ تاسیس و دارای فدراسیون جهانی (UPBF) می باشد. هدف انجمن رشد و توسعه ورزش پینت بال در تمامی رده های سنی از ۱۱ سال به بالا در میان آقایان و بانوان می باشد. انجمن پینت بال ایران در سیستم جهانی پینت بال آسیا (PALM) از اهمیت ویژهای برخوردار است.

از دستاوردهای این انجمن در طی ۹ سال تلاش:

 1.  راه اندازی پینت بال در بیش از ۲۰ استان کشور و بیش از ۵۷ باشگاه در سراسر ایران.
 2. راه اندازی و سازمان دهی پینت بال در سازمان های نظامی و انتظامی کشور.
 3. راه اندازی لیگ پینت بال در سال ۱۳۸۹،۱۳۸۸،۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ در دو دسته (برتر و دسته ۲) با پخش زنده تلویزیونی از طریق شبکه ۳ سیما.
 4. معرفی پینت بال به کمیته جهانی المپیک و فراهم آمدن حضور در مسابقات کیوشینگ تایوان در ماه جولای ۲۰۰۹ میلادی (تیر ماه ۱۳۸۸) و حضور تیم اول لیگ به عنوان تیم ملی و کسب مقام سوم این دوره پس از آلمان (قهرمان) و استرالیا (نایب قهرمان).
 5. کسب مقام قهرمانی آسیا د ۳ دوره، ۲۰۰۷،۲۰۰۶ و ۲۰۱۰  میلادی.
 6. حضور در جام جهانی به عنوان نماینده آسیا و کسب مقام ۵ جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی.
 7.  شرکت در مسابقات جهانی PALM در جزیره کیش اسفند ماه ۱۳۸۷ و رسیدن به فینال مسابقات در مقابل برترین تیم جهان از آمریکا بنام IRONMAN و کسب  نایب قهرمانی این دوره از مسابقات.
 8. داوری در مسابقات جهانی فرانسه ۲۰۰۸ و اقیانوسیه و آسیا، و مسابقات شرق اروپا در ترکیه، و سر داوری لیگ پینت بال امارات.
 9. کمک به برگزاری لیگ پینت بال امارات.
 10. برگزاری دوره های کلاسهای داوری بین المللی با حضور مدرسین جهانی پینت بال.
 11. ارائه طرح پیشنهادی کنفدراسیون پینت بال غرب آسیا به دبیر محترم کمیته ملی المپیک ، جناب آقای افشارزاده در بهمن ۱۳۸۹٫

موارد جالب

کمیته ورش های طبیعی استان اصفهان - رئیس کمیته سعید افشاری

کمیته ورزشهای طبیعی (Outdoor Activities)

کمیته ورزشی “ورزشهای طبیعی (Outdoor Activities) پرداختن به ورزشهای طبیعی از سابقه طولانی برخوردار بوده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار