گام بلند فدراسیون ورزش های همگانی برای سلامت کودکان و نوزادان


رئیس فدراسیون ورزش های همگانی روز یکشنبه از راه اندازی تشکیلاتی در فدراسیون با هدف کمک به مادران برای توجه به رشد حرکتی کودکان تا ۶ سالگی خبر داد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، «علی مجد آرا» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این تشکیلات «انجمن مادران» نامگذاری شده است و در راه اندازی آن وزارتخانه ورزش و جوانان کمک کرده است. البته وزارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز تسهیلاتی در اختیار قرار خواهد داد.
وی افزود: رسالت اصلی این انجمن افزایش دانش مادران و کمک به رشد حرکتی فرزندان تا ۶ سالگی است.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: این انجمن از دو هفته پیش در فدراسیون همگانی راه اندازی شده است و در تشکیلات آن چندین کمیته شامل کمیته قبل از بارداری، بعد از بارداری و حین بارداری فعال است.
مجدآرا افزود: آئین نامه های مرتبط با فعالیت این انجمن با حضور کارشناسان ورزشی در حال بررسی است و به زودی نهایی می شود.
وی گفت: برنامه ریزی شده است که تا ۲۵ بهمن ماه فعالیت کمیته های در کشور عملیاتی شود.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی اظهار کرد: با توجه به اینکه مادر مربی هر خانواده است تلاش داریم تا به این اهداف تا سال ۱۴۰۴ دست یابیم.
مجدآرا اضافه کرد: کمیته نوزادان و سواد حرکتی نیز در این انجمن پیش بینی شده است و وظیفه این کمیته تعامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است تا روند آموزش مادران در حوزه رشد حرکتی نوزادان و کودکان ارتقا یابد.
وی افزود: برای عملیاتی کردن این برنامه مکاتباتی میان وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح، روند رشد حرکتی کودکان زیر شش سال در کشور بهبود یابد.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی افزود: با توجه به اینکه اجرای این طرح رویکرد بهداشتی دارد و مسئولیت سلامت ورزش به عهده معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، فدراسیون ورزش همگانی با اعزام کارشناسان ورزشی مورد نیاز، در اجرای هر چه مطلوب تر این طرح به وزارت بهداشت کمک می کند.
مجدآرا گفت: برنامه ریزی شده است تا در بدو تولد نوزادان، «جدول سواد حرکتی» همانند آنچه در «جدول واکسیناسیون» به مادران داده می شود، ارائه شود و روند رشد حرکتی نوزادان در دوره شش ساله به صورت مستمر پایش شود و مادران نیز آموزش های لازم را در این زمینه در این مدت ببینند.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی متذکر شد: در گذشته مادران توجه لازم به روند رشد حرکتی نوزادان و کودکان نمی کردند و کودکان تا سن مدرسه رها بودند، اما اکنون با راه اندازی این طرح، روند رشد حرکتی نوزادان و کودکان از زمان تولد به صورت مستمر پایش می شود.

 

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار