گردهمایی مربیان یوگا استان کرمان

گردهمایی مربیان یوگا استان کرمان

نخستین همایش هم‌اندیشی مربیان کمیته یوگا هیات ورزش همگانی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روبط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، این گردهمایی با همکاری هیات ورزش های همگانی و کمیته یوگای استان با حضور تیمورتاش رئیس انجمن یوگای ایران و غیاثی دبیر انجمن و۵۰ نفر از مربیان یوگای استان برگزار شد.
تیمورتاش رئیس انجمن یوگا در این گردهمایی گفت : ورزش یوگا روحیه مقاومت در مقابل پرخاش ها و هنجار های جامعه را در انسان پروش می دهد که از همین رو باید این ورزش را در ادارات که بیشتر با مردم سر و کار دارند گسترش دهیم.
وی وظیفه اصلی مربی یوگا را پرورش دهندگی دانست و گفت : ورزش یوگا یک ابزار برای آرامش جسم است.
رئیس انجمن یوگا با اشاره به اینکه باید الگو های صحیح رفتاری مانند رفتار امام حسین را در جامعه پیاده کنیم گفت : همانطور که برای درمان ناراحتی و بیماری خود به بیمارستان و داروخانه نیاز داریم به ورزش یوگا نیز احتیاج داریم.
وی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهر و شروع مدارس به دانش آموزان گفت : با توجه به اینکه مشکل خمیدگی کمر (قوز) در بین ما ایرانی ها زیاد است مربیان یوگا باید از طریق این ورزش در مدارس این مشکل را از کودکی در بین افراد کاهش دهند.
گفتنی است تقدیر از نونهال قهرمان یوگای استان،پرسش و پاسخ مربیان یوگا و سخنرانی آقای زندوکیلی دبیر هیات همگانی و آقای افتخاری مسئول کمیته یوگا هیات ورزش های همگانی استان کرمان از دیگر بخش های این گردهمایی بود.

انتهای پیام/

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار