کارنامه درخشان کمیته آمادگی جسمانی استان همدانگفت وگوی خبری با دکتر حصاری رئیس کمیته آمادگی جسمانی همدان / کارنامه درخشان کمیته آمادگی جسمانی استان همدان

فعالیت گسترده کمیته آمادگی جسمانی استان همدان در برگزاری دوره های مربیگری و کارگاه های زیرمجموعه در سال جاری ، تمجید همگان را به دنبال داشته است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، کمیته آمادگی جسمانی استان همدان به ریاست دکتر پوریا حصاری توانسته است در دو ماه گذشته ۶ دوره مربیگری و کارگاه را در سطح همدان برگزار شد.

از ابتدای امسال تاکنون ۶ دوره شامل ۲ دوره مربیگری درجه سه، یکدوره کارگاه کانگو جامپ ، یک دوره کارگاه کار با دستگاه، یک دوره کارگاه بادی پامپ و توجیهی ایروبیک توسط این کمیته برگزار شده است.

رئیس کمیته آمادگی جسمانی همدان در این باره گفت: کمیته آمادگی جسمانی استان به عنوان یکی از کمیته های فعال کشور در راه اندازی رشته های جدید زیر مجموعه این کمیته از قبیل کانگو جامپ، بادی پامپ، جامپینگ فیتنس و….. غیره پیشتاز بوده است و علت این امر شیوه اطلاع رسانی صحیح و همچنین ایجاد فضای رقابتی بین مربیان آمادگی جسمانی و سعی در بروز رسانی اطلاعات خودشان است.

حصاری بیان کرد: علاوه بر این تاثیر مثبت تک تک اين رشته ها بر روی فاکتور های تخصصی امادگی جسمانی نیز بی تاثیر نبوده است.

وی با اشار به استقبال چشمگیر بانوان از آمادگی جسمانی گفت: رشته آمادگی جسمانی بیشترین فعالیت ورزشی بانوان همدانی را شامل می شود و نیمی از جمعیت بانوان ورزشکار استان به این ورزش می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳ هزار ورزشکار سازمان یافته در ورزش های آمادگی جسمانی در سطح باشگاه های استان فعالیت می کنند.
وی اضافه کرد: این تعداد بانوی ورزشکار در رشته های مرتبط با بدنسازی و آمادگی جسمانی در قالب یکصد باشگاه ورزشی در سطح استان همدان فعالیت دارند.
وی یادآور شد: فعالیت روزمره این بانوان در آمادگی جسمانی و ایروبیک، کاربا دستگاه، بادی بالانس، تمرینات قدرتی و چربی سوزی است که در زیرشاخه های رشته آمادگی جسمانی انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه ایروبیک در بین ورزش های آمادگی جسمانی بیشترین استقبال را از سوی بانوان ورزشکار نشان داده است، گفت: دلیل گرایش اغلب بانوان ورزشکار به رشته ایروبیک را ساده بودن و تحرک بیشتر این رشته است.
رئیس کمیته آمادگی جسمانی هیات ورزش های همگانی همدان اظهار داشت: بانوان ورزشکار فعال در رشته های آمادگی جسمانی زیر نظر ۲۰۰ مربی کارآزموده و دارای مدارک بالای مربیگری تمرین می کنند.
وی تصریح کرد: البته با برگزاری دوره های متعدد مربیگری آمادگی جسمانی در سطح استان همدان، هم اکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر مدرک مربیگری دارند که اغب با تحصیلات کارشناسی تربیت بدنی و نیز مدرک درجه سه هستند.

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار