۱۴۰۰؛ سال تحول و ارتقاء ورزش همگانی بانوان و خانواده


نایب رئیس بانوان هیئت ورزش‌های همگانی تهران، سال ۱۴۰۰ را سال افزایش فرصت مشارکت بانوان در برنامه‌های ورزشی براساس توانایی آن‌ها و جذب حداکثری بانوان به ورزش همگانی دانست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، نرگس معدنی پور نایب رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان تهران، گفت: از اهداف مهم ورزش بانوان در سال ۱۴۰۰ مشارکت در برنامه‌های ورزشی با کیفیت و منظم براساس علائق و توانایی دختران و زنان استان است و در این راستا سیاست و راهبرد‌های کلانی را در نظر گرفته ایم که با رویکرد جلب مشارکت حداکثری زنان و دختران اجرا خواهد شد.

وی افزود: مدتهاست که جهان درگیر ویروس منحوس کروناست و ورزش و فعالیت بدنی به عنوان یکی از راهکار‌های پیشنهادی سازمان بهداشت جهانی جهت پیشگیری با اثر مثبت بر سیستم ایمنی معرفی گردیده است. در سالی که گذشت زنان به عنوان محور اصلی و تامین کننده سلامت خانواده نقش پررنگی را ایفا کردند.

او ادامه داد: با توجه به نقش محوری ورزش در سلامت زنان به‌عنوان مادران و به‌تبع آن سلامت فرزندان، بر آن شدیم که یکی از سیاست‌های کلان و با اهمیت در سال ۱۴۰۰ هیئت ورزش‌های همگانی استان تهران را حمایت از ایجاد محیط‌های ایمن ورزشی جهت دسترسی عادلانه زنان، متناسب با توانایی‌های آنان در نظر بگیریم تا در این زمینه بانوان استان بتوانند در مکانی مناسب فرصت مشارکت در برنامه‌های ورزشی با کیفیت و براساس علایق خود داشته باشند.

نایب رئیس بانوان هیئت همگانی استان بیان کرد: با وجود نقش مهم ورزش در سلامت زنان، عدم تحرک جسمانی بانوان یعنی محروم شدن بخش مهم جامعه از سلامتی و بهداشت جسمانی و روانی، شادابی و کارایی لازم که بی‌شک لطمه‌های جبران‌ناپذیری برای کل جامعه به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین ضرورت دارد تا ما مسئولان ورزش بانوان شرایط و زمینه‌های لازم را برای حضور بیشتر و فعالانه زنان در عرصه ورزش فراهم سازیم.

وی گفت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشورمان را زنان تشکیل می‌دهند و به اذعان همه روانشناسان اجتماعی و کارشناسان امر، جامعه‌ی سالم بر پایه خانواده‌ی سالم بنا نهاده می‌شود و رکن اصلی خانواده را نیز زنان و مادران تشکیل می‌دهند نیاز است که هیئت ورزش‌های همگانی با ترویج ورزش همگانی به ویژه برای زنان و افزایش مشارکت بانوان در فعالیت‌های ورزشی گام مهمی در راستای سلامت خانواده و جامعه بردارد.

معدنی پور تاکید کرد: در سال گذشته هیئت به دلیل نقش ارزنده و مهم بانوان و مادران در خانه با توجه به تعطیلی باشگاه‌ها و بیکاری بسیاری از مربیان خانم با برگزاری پویش “ورزش در خانه” سعی کرد در این ایام نشاط و تحرک بدنی را به خانه‌ها ببرد که ۳۵۵۰ کلیپ ورزش بانوان و ورزش مادران و فرزندان، مادران و اعضا خانواده برای ما ارسال شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در تلاشیم با برنامه ریزی‌های منسجم و برنامه‌های مستمر سال ۱۴۰۰ را سال تحول و ارتقا ورزش همگانی بانوان و خانواده قرار دهیم.


  • ۱۶:۵۷

  • ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

  • ۷

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار