برای همگانی کردن ورزش باید از کودکان شروع کنیم

برای همگانی کردن ورزش باید از کودکان شروع کنیم

 برای همگانی کردن ورزش باید از کودکان شروع کنیم

رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان در مراسم افتتاحیه اولین خانه ورزش و بازی کودکان در اصفهان گفت: این هیات با همکاری بهزیستی و بخش خصوصی درصدد برآمد تا برای کودکان که به واقع فرشته های کوچک ، زیبا و دوست داشتنی هستند کار ورزشی کرده باشد.

امیر نوربخش باقری ادامه داد: چند مجموعه بزرگ در دست هم داد تا این خانه تاسیس و افتتاح شود. فصل مشترک این کار برعهده خانم عفت نجف پور رئیس کمیته ورزش و بازی های کودکان هیات بود که تعامل بین هیات ورزش های همگانی ، اداره کل ورزش و جوانان و بهزیستی را سبب شد تا امروز شاهد افتتاح اولین مرکز بازی و ورزش کودکان کشور در اصفهان باشیم.

وی با بیان اینکه کودکان بهترین جامعه هدف برای فرهنگ سازی هستند خاطر نشان کرد: اگر ورزش کردن در بچه ها نهادینه شود بی شک این فرهنگ به خانواده ها و کل جامعه تعمیم پیدا خواهد کرد . به همین خاطر هیات ورزش های همگانی استان به فکر توسعه و ترویج فرهنگ ورزش کردن در سنین پایه افتاد تا با آموزش ورزش به صورت علمی و آکادمیک و از طریق بازی به کودکان روحیه و انگیزه خانواده ها برای ورزش کردن را تقویت کند.

امیر باقری افزود: هیات ورزش های همگانی موظف است از کودک سه ساله تا سالمند نود ساله را پشتیبانی کند و حرفی برای گفتن داشته باشد و حضور ۲۳ کمیته ورزشی در این هیات گواه این موضوع است.

رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان تصریح کرد: در جلسه هم اندیشی که با روسای کمیته های ورزشی هیات داشتیم به این نتیجه رسیدیم که بهترین رشته های ورزشی برای کودکان چهار تا ۶ساله یوگا، آمادگی جسمانی ، طناب زنی و گردشگری ورزشی است.

وی با اعلام آمادگی در خصوص آموزش این رشته ها به مربیان مهدکودک ها اضافه کرد: هیات ورزش های همگانی استان اصفهان می تواند برای توسعه و نهادینه کردن ورزش در مهدکودک ها به این موسسات مربی اعزام کند و یا اینکه برای مربیان مهدها دوره و کارگاه های آموزشی فشرده در رشته های آمادگس جسمانی ، طناب زنی و گردشگری ورزشی برگزار نماید.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار