افشین ملایی:ورزش باید در ادارات دولتی نهادینه شود

افشین ملایی:ورزش باید در ادارات دولتی نهادینه شود

 افشین ملایی:ورزش باید در ادارات دولتی نهادینه شود

اولین گردهمایی مسئولین ورزش ادارات و ارگانهای دولتی استان اصفهان صبح دیروز در تالار افتخارات اداره کل ورزش و جوانان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری ورزش همگانی استان اصفهان،این نشست با حضور افشین ملایی معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان،کعبی زاده معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان،احمد جمشیدی رئیس اداره ورزش و جوانان اصفهان،نوربخش باقری رئیس هیات همگانی استان وحمید وزیرزاده مسئول کمیته ورزش کارمندان دولت استان برگزارشد.
در این گردهمایی افشین ملایی پیشاپیش فرا رسیدن سالروز تولد بانوی دو عالم را به مسئولین ورزش ادارات و ارگانهای دولتی استان اصفهان تبریک گفت و اظهار داشت:از دو سال گذشته اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان سند راهبردی را تدوین نموده که به ورزش همگانی توجه خاصی دارد و یکی از اهداف این سند ارتقاء سطح سلامت جامعه می باشد،به استناد آمار وزارت بهداشت میانگین سن سکته در جهان شصت سال است اما در کشورمان سن سکته چهل سال می باشد.
وی تصریح کرد:بیش از پنجاه درصد افراد کشورمان کم تحرک هستند که این موجب می شود سلامتی افراد به خطر افتد و دچار بیماریهایی چون چاقی،دیابت و… شوند به همین منظور اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به سمتی می رود که مردم استان را به ورزش ترغیب کنند.
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان افزود:با توجه به اصل سوم قانون اساسی که آموزش را رایگان کرده باید این اصل در ورزش نیز عملی شود به همین منظور اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان تدابیری اندیشیده است که می توان به پروژههای محله محور،ساماندهی ورزش سالمندان،ورزش ادارات و ارگانهای دولتی استان اشاره کرد.
وی ادامه داد:در اصفهان نزدیک به یازده هزار نفر کارمند مشغول به کار هستند که اگر ما خانواده آنها را هم مدنظر قرار دهیم نزدیک به ۴۵۰هزار نفر می شوند و در صورتی که آنها را به سمت ورزش بیاوریم باعث می شود این قشر از جامعه استان با شادابی خاصی در محیط کار و زندگی خود حاضر شوند و ورزش باید در ادارات و ارگانهای دولتی نهادینه شود.
وی در پایان اضافه کرد:در صورتیکه سازمان یا ارگانی در اصفهان مکانی را برای ورزش به اداره کل پیشنهاد کند اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان آن فضا را به وسایل ورزشی مجهز خواهد کرد تا کارکنان آنها بتوانند از این فضای ورزشی استفاده کنند.
معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در ادامه صحبتهای ملایی،ضمن خیرمقدم به مسئولین ورزش ادارات و ارگانهای دولتی استان اصفهان گفت:ازنوربخش باقری و حمید وزیرزاده تشکر می کنم که بحث ورزش کارمندان دولت را جدی گرفتند،همانطور که اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز توجه ویژه ای به ورزش همگانی دارد.
کعبی زاده ادامه داد:از نظر سرانه فضای ورزشی در سال ۱۳۸۵ استان اصفهان در کشور مکان سیزدهم را در اختیار داشت اما تا پایان سال۱۳۸۸ از نظر سرانه فضای ورزشی با توجه به اعتبارات مناسب سقوط ۱۶ پله ای را استان تجربه و از آخر در مکان دوم ایستادیم اما دردوسال گذشته توانستیم به رده ۲۶ صعود کنیم هر چند این رتبه در شان استان اصفهان نیست وبا افتتاح سالن ۶ هزارنفری حماسه ۲۵ آبان شاهد ارتقاء از این رده خواهیم بود.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همفکری با دیگر ارگانها و سازمانها می توان سطح سلامت جامعه به خصوص بانوان را ارتقاء داد.
گفتنی است مسابقات ورزشی کارمندان دولت استان اصفهان در ۷ رشته(شنا،فوتسال،والیبال،تنیس روی میز،طناب کشی،دارت وشطرنج)برای آقایان و ۶ رشته(شنا،والیبال،تنیس روی میز،طناب کشی،دارت وشطرنج) برای بانوان از تاریخ ۲۷ خرداد استارت خواهد خورد./انتهای پیام ج/

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار