اولین مرکز بازی و ورزش کودکان در اصفهان افتتاح شد

اولین مرکز بازی و ورزش کودکان در اصفهان افتتاح شد

 اولین مرکز بازی و ورزش کودکان در اصفهان افتتاح شد

صبح دوشنبه ششم خرداد ماه اولین خانه ورزش و بازی های کودکان با حضور رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان، معاونت توسعه ورزش قهرمانی و معاون ورزش همگانی اداره ورزش و جوانان و مدیران ارشد بهزیستی اصفهان افتتاح شد.

مسئول مرکز ورزش و بازی های کودکان در مراسم افتتاحیه به سایت هیات ورزش های همگانی گفت: ما این مرکز را با همکاری هیات ورزش های همگانی استان اصفهان ، کمیته ورزش و بازی های کودکان این هیات و بهزیستی اصفهان در مساحتی به طول ۴۰ و عرض ۲۰ متر در ورزشگاه امیریه بنا کردیم.

محسن گل شیرازی ادامه داد: این تنها مرکز تخصصی ورزش و بازی کودکان کشور است که برای اولین بار در اصفهان شکل گرفته تا با کمک کارشناسان تربیت بدنی، روانشناسان و مشاوران تغذیه و کارشناس استعدادیابی روی سلامت جسمی و روانی کودکان کار کنیم و در بین آنها کودکان مستعد را شناسایی نماییم.

وی افزود: در سنین ۵تا ۶ سال نباید به کودکان بصورت تخصصی ورزش را آموزش دهیم بلکه ابتداباید از طریق بازی، ورزش کردن را درآنها نهادینه کرده و به گونه ای پیش برویم که دچار آسیب های جسمانی نشوند.

این کارشناس تربیت بدنی با بیان اینکه سبک زندگی امروز خانواده ها تغییر کرده و بچه ها در این سبک از فعالیت های اجتماعی و گروهی بازمانده اند تاکید کرد: مرکز بازی و ورزش کودکان فرصت مناسبی برای تغییر این سبک زندگی است و بچه ها می توانند در کنارهم کارگروهی و شرکت در اجتماع را فرابگیرند و از زندگی آپارتمان نشینی و یک جا نشستن دور شوند.

وی تصریح کرد: تک فرزندی و دوفرزندی و آپارتمانی نشینی مانع از رشد مهارت های اجتماعی فرزندان ما شده درحالیکه می توان با بازی و ورزش های مناسب برای آپارتمان نشینی با این موضوع مقابله کرد و ما در این خانه این مهارت ها را به والدین و مربیان مهد آموزش می دهیم .

محسن گل شیرازی خاطر نشان کرد: مرکز ورزش و بازی های کودکان با نام پله پله در ورزشگاه امیریه هر روز عصر از ساعت ۵ تا ۸ شب میزبان بچه های ۴ سال به بالاست تا آنها را از مشکلات اسکلتی ، چاقی و اضافه وزن دور سازد و در کنار بازی و ورزش مهارت های زندگی اجتماعی را به آنها آموزش دهد.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار