جدال برسر شلیک توپ هار رنگی در مسابقات آماتوری پینت بال

جدال برسر شلیک توپ هار رنگی در مسابقات آماتوری پینت بال

 جدال برسر شلیک توپ هار رنگی در مسابقات آماتوری پینت بال

کمیته پینت بال هیات ورزش های همگانی

اولین دوره مسابقات آماتوری استان اصفهان را با حضور هشت تیم برگزار کرد. روز جمعه خانه پینت بال اصفهان که دوهفته از عمرش می گذرد میزبان مسابقات آماتوری پینت بال استان اصفهان بود که زیر نظر کمیته پینت بال هیات ورزش های همگانی و برای اولین بار در استان برگزار شد.

هشت تیم با لباس و تجهیزات کامل آمدند تا خود را در این میدان محک بزنند و از طرف دیگر کمیته پینت بال استعداد های کشف نشده را شناسایی کند و برای پشتوانه تیم استان آنها را تحت تعلیم قرار دهد. ساعت ۱۰ صبح ثبت نام آغاز شد و برای همه شرکت کنندگان که هیچ محدودیت سنی نداشتند آی دی کارت صادر شد.

گروه هایی سه نفره با یک اسپاتر یا همان سرپرست تیم که بیرون خط زمین مسابقه هم تیمی هایش را برای حمله به حریف راهنمایی می کنند پایه مسابقات بود. بعد یک دست لباس و اسلحه مخصوص پینت بال و کلی توپ رنگی که براثر اثابت به حریف و موانع یا همان بانکر می ترکید و فضای آبستره زیبایی را در دنیای رنگ و نقاشی ایجاد می کرد. تیم ها در غالب دو گروه چهارتیمی به رقابت پرداختند و از هر گروه دو تیم اول به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

در این مرحله تیم ها با هم ضربدری بازی کردند و برنده ها به فینال رسیدند و بازنده ها برای احراز مقام سومی به میدان رفتند.

تیم خط قرمز به عنوان تیم نوپا و استعداد کشف نشده پنت بال انتخاب شد که در عرض یک ماه توانسته بودند خود را به سطح حرفه ای ها نزدیک کنند. این تیم جوان متشکل از چهار دوست بود که همگی به این رشته مهیج و جذاب علاقمند شده بودند . “خط قرمز”ی ها توانستند در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرند و در نهایت رتبه سوم را بدست آورند.تیم های دژو یانگ هم اول و دوم شدند. به دلیل استفاده از اسلحه آماتوری پینت بال ، اسم این مسابقات را آماتوری گذاشته بودند و شرکت کننده ها از اسلحه مکانیکی که با فشار ماشه تنها یک توپ شلیک می کند استفاده می کردند.

در رشته پینت بال دو مدل اسلحه وجود دارد یکی آماتوری ودیگر حرفه ای . مدل حرفه ای الکترونیکی است و با فشار ماشه در یک ثانیه نزدیک به دوازده توپ رنگی شلیک می شود. که بی شک هیجان این رشته پر هیجان را چند برابر می کند. رئیس کمیته پینت بال استان هدف از برگزاری اولین دوره مسابقات آماتوری در اصفهان را ترویج و توسعه این رشته در بین اقشار مختلف مردم به ویژه قشر متوسط اعلام می کند: این مسابقات فرصت مناسبی را برای آنها که به پینت بال علاقه دارند فراهم می سازد تا از نزدیک آن را تجربه کنند. جدای از اینکه حرفه ای ها هم می توانند با حضور در این مسابقات آمادگی بدنی خود را حفظ کرده و هر از چندی دورهم جمع شوند. سعید حقیقت ادامه می دهد: اما هدف اصلی از برگزاری مسابقات آماتوری کشف استعداد های جدید و نهفته بود که بتوانیم برای تیم پینت بال اصفهان پشتوانه سازی بکنیم.

اتفاقی که در این دوره شاهدش بودیم و توانستیم تیم خط قرمز را شناسایی کنیم.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار