می خواهیم ورزش را در بچه ها نهادینه کنیم

می خواهیم ورزش را در بچه ها نهادینه کنیم

 می خواهیم ورزش را در بچه ها نهادینه کنیم

چهارشنبه یکم خردادماه جلسه هم اندیشی روسای کیمته های ورزشی هیات ورزش های همگانی در ورزشگاه امیریه برگزارشد. این جلسه به درخواست رئیس کمیته ورزش و بازی های کودکان به منظور عقد تفاهمنامه همکاری این کمیته با سایر کمیته های ورزشی بود که می توانستند به کودکان مهدکودکی خدمات ورزشی ارائه دهند.

رئیس کمیته ورزش و بازی های کودکان در اینباره به سایت هیات ورزش های همگانی گفت: در کل استان اصفهان ۱۲۰۰مهدکودک وجود دارد که بعد از تهران و خراسان رضوی رتبه سوم را درکشور به خود اختصاص داده است.

عفت نجف پور با بیان اینکه ۴۰هزار بچه ۶ ماهه تا ۶ ساله در این مهدکودک ها حضور دارند ادامه داد: افراد بزرگسال تغییر پذیر نیستند اما می توان فرهنگ ورزش را در کودکان نهادینه کرد و از طریق آنها این فرهنگ را به خانواده ها آموزش داد.به این منظور کمیته ورزش و بازی های کودکان درنظر دارد ، کودکان ۵ تا ۶ سال را جامعه هدف قرار دهد و با کمک کمیته های ورزشی دیگر ورزش را در وجودشان نهادینه کند.

وی افزود: خیلی از کارهارا می توانیم با بچه ها انجام دهیم مانند اصلاح فرهنگ رانندگی، فرهنگ شهروندی و غیره .پس باید از این فرصتی که در اختیار داریم بهره ببریم و برای نهادینه کردن فرهنگ ورزش کردن در خانواده ها از آنها استفاده کنیم. برای این کار کافی است بچه ها را در سن کودکی به ورزش کردن عادت دهیم. عادت آنها می تواند در خانواده تاثیر بگذارد و کل خانواده به ورزش روی بیاورند.

رئیس کمیته ورزش و بازی های کودکان با اشاره به اینکه امکان انجام چنین طرحی در هیات ورزش های همگانی وجود دارد خاطرنشان کرد: کمیته های ورزشی مانند یوگا، ایروبیک ، ورزش صبحگاهی و طناب زنی می توانند برای شروع این طرح به کمیته ورزش و بازی های کودکان کمک کنند. زیرا این رشته ها برای بچه ها مناسب بوده و می توان در غالب بازی آنها را به کودکان آموزش داد.

عفت نجف پور که مسئول مهدکودک ها در سازمان بهزیستی نیز هست از اعلام آمادگی بهزیستی برای همکاری با هیات ورزش های همگانی و کمیته های ورزشی این هیات خبر داد و گفت:بهزیستی دست گیرنده دارد و تمایل دارد تا ورزش را در مهدکودک های تحت پوشش خود نهادینه کند. به همین منظور ما از کمیته های یوگا،ایروبیک ،ورزش صبحگاهی و طناب زنی می خواهیم به ما بگویند در چه زمینه هایی می توانند به ما کمک کنند تا به زودی شاهد شروع کلاس های ورزشیدر برنامه های فوق العاده تابستانه در مهدکودک ها باشیم.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار